Prostírání z provázku

Praktické prostírání v „boho“ stylu nemusíte kupovat, snadno si ho uděláte z přírodního provázku a korku. Postup je jednoduchý a zvládne ho opravdu každý.

Budete potřebovat

  • přírodní provázek (např. kukuřičný, elhar – z mořské trávy, abaku – z banánovníku, vodní hyacint apod.)
  • kulaté korkové podložky
  • univerzální lepidlo nebo tavnou pistoli

 

Postup

 

1 My jsme k výrobě prostírání použili kukuřičný provázek. Konec provázku stočte do spirály (pokud je příliš tuhý, můžete ho krátce namočit, ale dejte pozor, aby se provázek nerozpletl) a přilepte ho do středu kulaté korkové podložky.

 


2 Postupně pak provázek obtáčejte po spirále kolem středu ve směru k okraji podložky a stále jej pevně lepte.

 


3 Na konci provázek nůžkami zastřihněte a konec důkladně přilepte, aby se prostírání nerozplétalo.

 


4 Silnější kukuřičný provázek je poměrně tuhý, proto použijte dostatečné množství lepidla nebo tavných tyčinek. Můžete ale zvolit i poddajnější materiál nebo tenčí průměr provázku.

 

TIP

Místo lepidla můžete použít i režnou nit a provázek připevňovat obšíváním.


Text,foto a realizace: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.