Krajkové podložky

Hezké podložky uháčkujte z odstínů jedné barvy a olemujte je kontrastní přízí. Nebo můžete použít různé barvy a vyrobit tolik podložek, kolik potřebujete.

Potřebujete

  • Zbytky česané bavlněné příze v 6 odstínech jedné barvy
  • Zbytek sportovní bavlněné příze na lem
  • Háček velikost 3,5 mm
  • Háček velikost 2,25 mm

 

Hustota vzoru
Hustota vzoru není důležitá.

 

Rozměry
Průměr přibližně 12 cm

 

Postup

Podložka (6 ks)
Háček 3,5 mm, barva dle vlastního výběru, 4 ŘO, spojit PO do kroužku.

1. KŘ: 3 ŘO (počítáno jako 1. DS), 11 DS do kroužku, spojit PO do horního ze 3 ŘO na zač. KŘ. (12 O)

2. KŘ: PO do další mezery mezi DS v předchozí KŘ, 3 ŘO (počítáno jako 1. DS), 1 DS do stejné mezery, *vynechat další O, 2 DS do další mezery, opak. od * do konce, PO do horního ze 3 ŘO na zač. KŘ. (24 O)

3. KŘ: PO přes další O a do další mezery, 3 ŘO (počítáno jako 1. O), 2 DS do stejné mezery, 1 ŘO, *vynechat 2 O, 3 DS do další mezery, 1 ŘO, opak. od * do konce, PO do horního ze 3 ŘO na zač. KŘ. (36 O)

4. KŘ: PO přes další 2 O a do další 1 ŘM, 3 ŘO (počítáno jako 1. O), 3 DS do stejné mezery, 1 ŘO, *vynechat 3 O, 4 DS do další 1 ŘM, 1 ŘO, opak. od * do konce, PO do horního ze 3 ŘO na zač. KŘ. (48 O)

5. KŘ: 1 ŘO (počítáno jako 1. KS), 1 KS do každého O a 1 ŘM do konce, PO do 1 ŘO na zač. KŘ. (60 O) Zakončit přízi.
Použít háček 2,25 mm a přízi na lem připojit k jakémukoli O v předchozí KŘ.

6. KŘ: 1 ŘO, 1 KS do 1. O, 2 ŘO, 1 PS do spodní části právě vypracovaného KS, vynechat další O, *vypracovat [1 KS, 2 ŘO, 1 PS] do spodní části právě vypracovaného KS, vynechat další O, opak. od *, zakončit poslední opak. PO do 1 ŘO na zač. KŘ.

Zakončit přízi a zapošít konce.

 

Závěrečné práce
V případě potřeby vypněte. Uháčkujte dalších pět podložek jinými barvami.

 

 


www.metafora.cz

Další články

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Mini domečky ze dřeva

Mini domečky ze dřeva

Malé domečky patří mezi kouzelné dekorace, které váš interiér zútulní a vnesou do něj prvek hravosti. Můžete si je snadno vytvořit z různých materiálů – například ze dřeva.

Celý článek

Veselá letní brož

Veselá letní brož

Z polymerové hmoty můžete vytvářet naprosto cokoliv! Třeba i letní brož s vlnkovaným vzorem. Její výroba se skládá z jednoduchých kroků, které určitě zvládnete i vy. Výsledek ale bude stát za to.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.