Pozor na psí mlsání

Patří váš psí mazlík mezi věčné loudily? Než mu dopřejete kousek ze svého talíře, pořádně si to rozmyslete. Existuje totiž mnoho „lidských“ potravin, která jsou pro psa nebezpečné a mohou mu způsobit nepříjemné zdravotní potíže.

Na prvním místě je čokoláda. Většina pejskařů ví, že je pro psa toxická. Ale opakování je matka moudrosti: čokoláda obsahuje pro psí organismus toxickou látku theobromin. Ta může psovi způsobit zvracení, průjem a srdeční potíže. Ve velkém množství může být u psů smrtelná. Nejvíce nebezpečné jsou vysokoprocentní čokolády. Ty působí podobně jako rovněž nebezpečný kofein.
Pozor také na avokádo. Pro lidi je zdravé, ale pro psa může být nebezpečné. Například guatemalské avokádo obsahuje pro psy nebezpečnou látku persin, která jim může poškodit srdeční svalovinu. Vzhledem k tomu, že často není jistý druh ani původ avokáda, není dobré u psa riskovat.
Během zimních měsíců se často také konzumují rozinky či hrozny. Ty však psům mohou přivodit nejen žaludeční problémy, ale i selhání ledvin. Cibule a česnek způsobuje psům zvracení či nadýmání, nevhodné jsou i houby, syrová játra či vaječné bílky. Pozor dejte i na kuřecí kosti. Mohou se štípat a jejich úlomky bývají velmi ostré. Pokud chcete pejskovi zdravě přilepšit, dopřejte mu libové vařené maso (samozřejmě bez soli a koření).


Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek