Pískové věnce

Tyhle originální věnečky ve tvaru bábovek si sice upečete, ale zaručeně vám je nikdo nesní. Jsou totiž pečené z písku, a proto vydrží být dlouho krásné. Vyrobte si je spolu s námi.

Budete potřebovat

  • jemný písek
  • hladkou mouku
  • vodu
  • formy na bábovky
  • bezbarvý lak (nemusí být)
  • stužky
  • krajky
  • barevné zbytky látek

 

 

Postup

 

 

 

1 Jako formy na pískové věnce použijte klasické kuchyňské formy na pečení bábovek. Věnce budete péct ze směsi písku, hladké mouky a vody.

 

 

 

2 Do prosátého jemného písku přisypte mouku v poměru 4 díly písku na 1 díl mouky. Dobře promíchejte a do směsi postupně vmíchejte studenou vodu. Vytvoříte tak husté těsto. Pokud je příliš řídké, přidejte písek a mouku, pokud je moc tuhé, přilijte vodu.

 

 

 

3 Formy na bábovky vymažte olejem a pískové těsto do nich vmáčkněte. Formu těstem vyplňte do výšky jedné čtvrtiny až jedné třetiny. Těsto pečením nenabude. Věnce musí být dostatečně silné, aby byly po upečení pevné a nepraskaly. Pokud si vytváříte dekoraci na položení na stůl, může být křehčí než věnec, který je určený k zavěšení.
Věnce pečte ve středně vyhřáté troubě asi 1–2 hodiny. Po vychladnutí vyklepněte věnce z forem. Po zaschnutí je můžete ještě přetřít bezbarvým lakem.

 

 

 

Závěrečné zdobení
Hotové věnce libovolně dozdobte, my jsme použili látku s květinovým vzorem, krajky a stuhy. Z látky ustřihněte pruh, věnec s ní obtočte a převažte stuhou. Další můžete ozdobit krajkou. Věnce používejte jen jako dekoraci interiéru. Nejsou vhodné na venkovní výzdobu, protože jim vadí vlhko.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Nejkrásnější stromy v zahradě

Nejkrásnější stromy v zahradě

Stromy by neměly v zahradě chybět. Nejen, že ji zkrášlí svými květy, oživí ševelením listů, ale poskytnou i vítaný stín pro posezení v horkých dnech a některé i sladkou úrodu ovoce. Který si letos vysadíte?

Celý článek

Kouzlení s dýněmi

Kouzlení s dýněmi

Zdobíte si rádi byt, zápraží či zahradu dýněmi? Máte hned několik možností, jak je využít. Můžete je třeba pomalovat nebo dekorovat různými vyřezávanými vzory.

Celý článek

Veselé tvoření z plsti

Veselé tvoření z plsti

Podzim hýří veselými barvami. Tak se jimi nechte inspirovat a pusťte se do hravého tvoření z dekorační plsti. Ušijte si z ní třeba ozdobu v podobě dýně nebo halloweenské příšerky pro děti.

Celý článek

Přečtěte si