Pískové věnce

Tyhle originální věnečky ve tvaru bábovek si sice upečete, ale zaručeně vám je nikdo nesní. Jsou totiž pečené z písku, a proto vydrží být dlouho krásné. Vyrobte si je spolu s námi.

Budete potřebovat

  • jemný písek
  • hladkou mouku
  • vodu
  • formy na bábovky
  • bezbarvý lak (nemusí být)
  • stužky
  • krajky
  • barevné zbytky látek

 

 

Postup

 

 

 

1 Jako formy na pískové věnce použijte klasické kuchyňské formy na pečení bábovek. Věnce budete péct ze směsi písku, hladké mouky a vody.

 

 

 

2 Do prosátého jemného písku přisypte mouku v poměru 4 díly písku na 1 díl mouky. Dobře promíchejte a do směsi postupně vmíchejte studenou vodu. Vytvoříte tak husté těsto. Pokud je příliš řídké, přidejte písek a mouku, pokud je moc tuhé, přilijte vodu.

 

 

 

3 Formy na bábovky vymažte olejem a pískové těsto do nich vmáčkněte. Formu těstem vyplňte do výšky jedné čtvrtiny až jedné třetiny. Těsto pečením nenabude. Věnce musí být dostatečně silné, aby byly po upečení pevné a nepraskaly. Pokud si vytváříte dekoraci na položení na stůl, může být křehčí než věnec, který je určený k zavěšení.
Věnce pečte ve středně vyhřáté troubě asi 1–2 hodiny. Po vychladnutí vyklepněte věnce z forem. Po zaschnutí je můžete ještě přetřít bezbarvým lakem.

 

 

 

Závěrečné zdobení
Hotové věnce libovolně dozdobte, my jsme použili látku s květinovým vzorem, krajky a stuhy. Z látky ustřihněte pruh, věnec s ní obtočte a převažte stuhou. Další můžete ozdobit krajkou. Věnce používejte jen jako dekoraci interiéru. Nejsou vhodné na venkovní výzdobu, protože jim vadí vlhko.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Řezbářství vyžaduje zručnost a odhodlání

Řezbářství vyžaduje zručnost a odhodlání

Život vždycky nemusí být tak zrychlený, jak se nám na první pohled zdá. Platí to třeba pro kurzy řezbářství Magmé. Když vejdete do dílny, ocitnete se v tak trochu jiném světě. Voní to tu dřevem a panuje tu příjemná atmosféra.

Celý článek

Koupelna ve venkovském stylu

Koupelna ve venkovském stylu

Ve venkovských chalupách obvykle koupelna s teplou vodou nebývala a k jejímu vybudování na chalupě přímo vybízejí nevyužívané hospodářské prostory. Přestavba chlívku či komory na koupelnu však má své zádrhele.

Celý článek

Přečtěte si

Bonusy teplého kabátu

Bonusy teplého kabátu

www.peknebydleni.cz

Nejjednodušší způsob, jak snížit náklady na vytápění, představuje důkladné zateplení domu. Úspora topných nákladů díky zateplení dosahuje u nás v průměru 50 %.

Život jako v oáze

Život jako v oáze

www.chatar-chalupar.cz

Katka Špačková a její muž Marek si splnili svůj velký sen. Šestým rokem budují v Orlických horách permakulturní zahradu. Co potřebují, to si vypěstují a sklidí, klidně i v největších mrazech.

Rdesno ptačí na nemoci stačí

Rdesno ptačí na nemoci stačí

www.floranazahrade.cz

Horohaše, chrusťák, koření stržné, krvavá rostlina, oupor, stozrno, štikavec, štukavka, vrabčí jazyk nebo zťukavka – už množství lidových názvů, kterých existuje více než dvacítka, dokládá, že rdesno ptačí je v lidovém léčitelství hodně a dlouho používanou bylinkou.