Pestré myšky

Ušít tuto myšku zvládnou i děti, šicí stroj nebude potřeba. Pusťte se do toho spolu s nimi a vyrobte si tak pěkný jehelníček, hračku pro kočku nebo milý talisman pro štěstí.

Budete potřebovat

  • kousek bavlněné látky
  • čtvrtku
  • tužku
  • nůžky
  • jehlu a nit
  • duté vlákno
  • černé korálky
  • plsť (2 barvy)
  • lepidlo na textil

 

Postup:

foto: Shutterstock

foto: Shutterstock

1 Nakreslete si šablonu a podle ní si na čtvrtku nakreslete 2 zrcadlově obrácené boční díly a 1 spodní díl myšky (bříško) a vystřihněte je. Pak díly tužkou obkreslete na rubovou stranu látky. Když látku přeložíte napůl, budete si moct vystřihnout materiál rovnou na dvě myšky. Všechny díly vystřihněte.

 

foto: Shutterstock

2 Z plsti si vystřihněte myší ouška a ocásek. Boční strany myšky přiložte lícovou stranou k sobě a sešijte hřbetní část. K dolní nesešité části přiložte bříško a přišijte ho. U zadečku nechte kousek nesešitý.

 

foto: Shutterstock

3 Převraťte myšku nalíc a vycpěte ji dutým vláknem. Pak ponechaný otvor zašijte. Přitom myšce všijte ocásek. Slepte myší ouška ze dvou barev plsti a přišijte je myšce na hlavičku.

 

foto: Shutterstock

4 Nakonec myšce přišijte očka a nos z korálků. Hotovou myšku můžete používat třeba jako jehelníček nebo ji věnovat jako milý dárek.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Ušijte si pizzu!

Ušijte si pizzu!

Máte doma malé kuchaře či kuchařinky? Vytvořte si spolu s nimi pokrmy, které se nezkazí a zůstanou stále čerstvé a k nakousnutí. Co třeba pravou domácí pizzu? Pusťte se do toho s námi.

Celý článek

Léčivé borůvky

Léčivé borůvky

Většina z nás má ráda tmavě modré borůvky. Můžete si z nich připravit nejen výborný ovocný moučník, ale i jiné zdravé dobroty, které vám přijdou vhod v zimě.

Celý článek

Macramé dekorace pro začátečníky

Macramé dekorace pro začátečníky

Líbí se vám ozdoby vyrobené technikou drhání, ale ještě jste se do ní nepustili? Nevadí, k výrobě této dekorace vám postačí jen kousek dřeva, kroucená bavlněná šňůra, a znalost těch nejzákladnějších uzlů.

Celý článek

Drhání neboli macramé

Drhání neboli macramé

V tomto dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se naučíte hned několik uzlů používaných při výrobě dekorací a doplňků technikou macramé. Můžete je pak uplatnit při výrobě ozdobného závěsu.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.