Papírové vánoční městečko

Chcete si na poslední chvíli vyrobit efektní vánoční dekoraci? Poskládejte si s dětmi domečky z papíru a rozsviťte si doma malebné městečko.

Budete potřebovat:

  • papírové čtvrtky (zde bílé a červené)
  • tužku a pravítko
  • pevnou podložku
  • nůžky a nožík na papír
  • lepidlo na papír
  • čajové led svíčky nebo led světelný řetěz
  • + foto sablona

 

postup

1 Podle šablony si s pomocí tužky a pravítka překreslete na papírovou čtvrtku tvar domečku. Rozměry, tvar oken a dveří a další detaily přizpůsobte podle své fantazie. (Délka boční hrany střechy musí odpovídat délce šikmé strany štítu.)

2 Domeček vystřihněte a otvory v oknech a dveřích vyřízněte nožíkem na papír na pevné podložce. Některé části domečku (například střechu) můžete udělat i z červeného papíru.

3 Domek složte (přehněte podle přerušované čáry) a slepte do výsledné podoby. Pak už jen zbývá vložit dovnitř čajovou led svíčku nebo světelný řetěz a rozsvítit.

Tip
Vyrobte si domečky různých tvarů a velikostí a postavte je v několika řadách za sebou. Získáte tak efektní světelnou dekoraci.

 


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…