Hravé nápady: Vyrobte si ovečku z vaty

Vytvořte si společně s dětmi malou ovečku z vatových tyčinek a tamponků. Její výroba je velmi jednoduchá a levná, takže si můžete společně udělat hned celé stádo!

Budete potřebovat:

  • plastelínu
  • vatové tyčinky
  • vatové tamponky
  • nůžky
  • nalepovací očka nebo korálky
  • lepidlo

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Je to snadné a rychlé, uvidíte. Z vatových tyčinek si nastřihejte konce s chomáčky vaty, ze kterých budete tvořit tělo ovečky.

 

Foto: Shutterstock

Z kousku plastelíny vytvarujte kuličku a zapichujte do ní po celém povrchu vatové chomáčky. Vpichujte je těsně vedle sebe, až z nich vytvoříte pěknou kouli.

 

Foto: Shutterstock

Z vatového tamponku vystřihněte tvar hlavy a čupřinu, z tyčinek ouška. Vše slepte k sobě jako hlavu ovečky a nezapomeňte přilepit očka.

 

Foto: Shutterstock

Z delších tyčinek udělejte čtyři nohy a zapíchněte je do tělíčka. Nakonec přilepte ovečce hlavu.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Babiččiny čtverce s kopretinou

Babiččiny čtverce s kopretinou

Takzvané babiččiny čtverce jsou skvělým základem pro vytváření nejrůznějších háčkovaných výrobků. Naučte se s námi uháčkovat čtverec s kopretinou uprostřed. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Háčkované košíčky na šperky

Háčkované košíčky na šperky

Baví vás upcyklace? Pusťte se do výroby háčkovaných košíčků ze starého oblečení. Uděláte si místo ve skříni na nové kousky, a navíc si vytvoříte doplňky na ukládání různých drobností.

Celý článek

Zdraví a energie z bylinek

Zdraví a energie z bylinek

Jarní inspirace není nikdy dost. Připravte si svěží pampeliškový salát, čerstvou pomazánku nebo jarní bylinkový sirup. Všechny pochoutky vás doslova nabijí energií.

Celý článek