Netrpělivě na vás čekáme

Netrpělivě na vás čekáme

Milá Rozmarýno, velmi se mi v čísle 11/2019 líbily vánoční lampičky, které byly vytvořeny z kuláče stromu a dalších přírodnin. Nechala jsem se tímto nápadem inspirovat a spolu se šestiletým synem jsme vytvořili podobný svícen. Každý den u nás večer hoří alespoň jedna svíčka z našeho svícnu. Každý měsíc vždy netrpělivě očekáváme další číslo s nápady a velmi zajímavým čtením. Velmi děkuji za tak bezvadný časopis.
Vladislava Jurčáková

Chcete napsat redakci Rozmarýny nebo se pochlubit svými výtvory?

Pošlete nám své fotografie. Vaše příspěvky mohou být uveřejněny, proto nezapomeňte potvrdit svůj souhlas se zveřejněním a uvést správný tvar vašeho jména.

Tvořím pro odreagování

Tvořím pro odreagování

Dobrý den, redakce časopisu, jsem na mateřské dovolené (mám tři malé děti) a sem tam si na odreagovaní něco vytvořím. Velkou inspirací mi jsou knížky od paní Lucie Dvořákové-Liberdové, které jsem poslala nějaké své výtvory a která mi napsala, že je mám poslat do Rozmarýny. Posílám první vlaštovku – ozdobené dřevěné krabičky.
Renáta Jalovecká

Malované kamínky

Malované kamínky

Dobrý den, váš časopis mám moc ráda. Nechám se občas inspirovat radami a různým tvořením. Teď je taková vážná doba, kdoví, jak na tom budeme letos s cestováním, a tak jsem si vyrobila aspoň doma kousek mé milované země, kterou je Řecko. A k tomu ještě jarní ptáčky a sluníčko.
Kateřina Klobasová

Líbí se mi vaše nápady

Líbí se mi vaše nápady

Milá redakce, odebírám váš časopis již delší dobu a líbí se mi vaše nápady, které mě velmi inspirují. Posílám vám taky něco ze svého tvoření, kdy i křeslo, které je na fotkách, jsem renovovala sama. Každý měsíc se těším na další číslo časopisu.
Jitka Frydrychová

Tvoření je pro mě relaxace

Tvoření je pro mě relaxace

Milá Rozmarýno, chtěla bych se také pochlubit svojí tvořivostí. Moje velká láska je cínování šperků a také šiju z kůže kabelky a dělám různé brože. V Rozmarýně vždy najdu nějaký nový nápad pro svoje tvoření. Posílám pro inspiraci také pár fotek mého dílka. Tvoření je pro mě velká relaxace.
Dana Vaňková

Přečtěte si

Staré věci, krásné věci

Staré věci, krásné věci

www.chatar-chalupar.cz

Kdysi v tomto objektu žili benediktýnští mniši. Krajina kolem Windachu v Horním Bavorsku byla pro klidný život naplněný rozjímáním jako stvořená. Na počátku 21. století ale byla ze stavení už opuštěná ruina. Záchrana přišla v hodině dvanácté.

Záhony se zásaditou půdou

Záhony se zásaditou půdou

www.floranazahrade.cz

Půda se zásaditou reakcí, která má pH vyšší než 7, se objevuje v lokalitách s vápencovým podložím. Pokud takové podmínky na zahradě máte, vysaďte sem rostliny, které z takového prostředí pocházejí. Bude se jim dařit a krásně pokvetou, zvlášť pokud opět zvolíte hlavně žluté odstíny.