Netradiční tipy na vánoční výzdobu

Pomalu ale jistě začínáme s vánoční výzdobou, protože už za chvíli je to tady!

Stromek zdobený kořením

Jednoduchý stromek vyrobený z polystyrenového kuželu, na který nalepíte silnější přírodní provázek, můžete dozdobit voňavým kořením. Krásně na něm vyniknou hvězdičky badyánu a zrnka černé kávy.

Pomerančové svícny

Jednoduché svícny z pomeranče pro ozdobení stolu si můžete vytvořit podobně, jako jablkový svícen na straně 26. Vršek pomeranče seřízněte a vydlabejte. Do otvoru vložte kalíček od čajové svíčky a do něj vyšší svíčku. Okraje otvoru ozdobte kousky hřebíčku a zelenými větvičkami.

foto: Shutterstock


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Mísa s kamínky

Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Celý článek

Kachní pečeně

Kachní pečeně

Dozlatova upečená drůbež patří k oblíbeným pokrmům. Připravte si tradiční kachnu tak trochu netradičním způsobem – například na mandarinkách nebo s jablky.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.