Nazdobené balíčky

Chcete udělat svým dárkem ještě větší radost? Dejte si práci s jeho zabalením. Nemusíte kupovat drahý papír, stačí i obyčejný balicí, který pěkně dozdobíte přírodninami.

Budete potřebovat

  • obyčejný balicí papír
  • nůžky
  • vázací drátek
  • různé provázky
  • textilní stuhy různé šířky
  • zelené snítky
  • smotky skořice
  • přírodniny
  • drobné ozdoby

 

1 S pomocí zeleného vázacího drátku si vyrobte ze zelených větviček malý věneček. Obyčejným provázkem jej pak připevněte na dárek zabalený do hnědého balicího papíru.

 

 

2 Menší dárek zabalený v papíru převažte širší textilní stuhou v béžové barvě a přes ni jej ještě několikrát omotejte tenkým přírodním provázkem. Za provázek pak zastrkejte zelené větvičky a drobné ploché ozdoby.

 

 

3 Balíček v obyčejném hnědém balicím papíru můžete také nazdobit smotky skořice nebo třeba sušenými plátky pomeranče, snítkami s bobulemi a dalšími přírodninami. Stačí je zastrčit za provázek spolu s kouskem zeleného chvojí.

 

 

4 Dárky pro děti můžete nazdobit i malou dřevěnou ozdůbkou-hračkou nebo třeba lízátkem. Věneček použitý na dárku pak obdarovaný využije i jako dekoraci na stůl či na stěnu.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Mini domečky ze dřeva

Mini domečky ze dřeva

Malé domečky patří mezi kouzelné dekorace, které váš interiér zútulní a vnesou do něj prvek hravosti. Můžete si je snadno vytvořit z různých materiálů – například ze dřeva.

Celý článek

Veselá letní brož

Veselá letní brož

Z polymerové hmoty můžete vytvářet naprosto cokoliv! Třeba i letní brož s vlnkovaným vzorem. Její výroba se skládá z jednoduchých kroků, které určitě zvládnete i vy. Výsledek ale bude stát za to.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.