Nábytek z palet může mít šarm

Vlastnoručně vyrobený nábytek z palet se stále těší oblibě. Kromě klasického sezení či stolku si z něj můžete vytvořit i další neotřelé kousky. Inspirujte se našimi tipy.

Paletová „kuchyňská linka“

Možností, jak si vyrobit z dřevěných palet stolek, věšákovou stěnu nebo jednoduchou sedačku, existuje celá řada. Designérka a majitelka obchodu s francouzským nábytkem Alena Černická si dokonce dokázala vlastnoručně vytvořit kuchyňskou linku, které rozhodně nechybí šarm a osobitost. Kuchyňský ostrůvek, který má z jedné strany otevřenou polici na hrnce a z druhé pultový stůl pro příležitostné stolování, vysoký regál na hrnce s věšáčky na hrnky po straně, a dokonce i část linky se zakomponovanými porcelánovými dřezy vyrobila Alena Černická z obroušených a bíle natřených palet. Této originální lince samozřejmě dodaly styl doplňky a kuchyňské náčiní z Alenina obchodu. (Interiér de l’Art)


Venkovní posezení

Palety mohou posloužit také jako jednoduché venkovní sezení. Hotové sedáky nabízejí některé hobby markety (například Hornbach), nebo si je můžete ušít na míru. Na trhu je k dispozici široká škála kvalitních látek. (Dekoria-style)


Originální postel

Z palet si můžete vyrobit i jednoduché dvojlůžko. Toto řešení se hodí například do pronájmu, do „bohémsky“ zařízeného pokoje pro teenagera nebo pro příležitostné přespání nečekaných hostí či kamarádů vašich ratolestí. Doplnit ho můžete spoustou polštářů a dalších textilních doplňků. (Dekoria-style)


Servírovací vozík

Pokud nemáte čas na vlastnoruční výrobu, některé firmy nabízejí už hotový nábytek z palet. V jejich sortimentu najdete kromě servírovacích vozíků, lavic a stolků také křesla nebo lehátka. (Vertigia)

 

 


Text: Dita Fingerlandová; foto: archiv firem a Tomáš Dittrich

Další články

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek