Nábytek z palet může mít šarm

Vlastnoručně vyrobený nábytek z palet se stále těší oblibě. Kromě klasického sezení či stolku si z něj můžete vytvořit i další neotřelé kousky. Inspirujte se našimi tipy.

Paletová „kuchyňská linka“

Možností, jak si vyrobit z dřevěných palet stolek, věšákovou stěnu nebo jednoduchou sedačku, existuje celá řada. Designérka a majitelka obchodu s francouzským nábytkem Alena Černická si dokonce dokázala vlastnoručně vytvořit kuchyňskou linku, které rozhodně nechybí šarm a osobitost. Kuchyňský ostrůvek, který má z jedné strany otevřenou polici na hrnce a z druhé pultový stůl pro příležitostné stolování, vysoký regál na hrnce s věšáčky na hrnky po straně, a dokonce i část linky se zakomponovanými porcelánovými dřezy vyrobila Alena Černická z obroušených a bíle natřených palet. Této originální lince samozřejmě dodaly styl doplňky a kuchyňské náčiní z Alenina obchodu. (Interiér de l’Art)


Venkovní posezení

Palety mohou posloužit také jako jednoduché venkovní sezení. Hotové sedáky nabízejí některé hobby markety (například Hornbach), nebo si je můžete ušít na míru. Na trhu je k dispozici široká škála kvalitních látek. (Dekoria-style)


Originální postel

Z palet si můžete vyrobit i jednoduché dvojlůžko. Toto řešení se hodí například do pronájmu, do „bohémsky“ zařízeného pokoje pro teenagera nebo pro příležitostné přespání nečekaných hostí či kamarádů vašich ratolestí. Doplnit ho můžete spoustou polštářů a dalších textilních doplňků. (Dekoria-style)


Servírovací vozík

Pokud nemáte čas na vlastnoruční výrobu, některé firmy nabízejí už hotový nábytek z palet. V jejich sortimentu najdete kromě servírovacích vozíků, lavic a stolků také křesla nebo lehátka. (Vertigia)

 

 


Text: Dita Fingerlandová; foto: archiv firem a Tomáš Dittrich

Další články

Levandulová inspirace

Levandulová inspirace

Milujete levanduli? Pusťte se do jejího pěstování, nebo si ji pořiďte sušenou. Je krásná, pomůže vám relaxovat a navodit pocit klidu a pohody.

Celý článek

Namnožte si levanduli

Namnožte si levanduli

Pečovat o levanduli zvládne každý. Můžete si ji vypěstovat ze semínek, nebo jednodušeji z takzvaných řízků. Poradíme vám, jak na to.

Celý článek

Věnec z kulatých bodláků

Věnec z kulatých bodláků

Bělotrn modrý, kterému se také říká kulatý bodlák, roste běžně na loukách, ale pěstuje se i jako okrasná trvalka. Kvete od července do září, a tak si ještě ne zcela rozkvetlé modrofialové květy nezapomeňte nasušit, abyste si z nich mohli vytvořit pěkný věnec.

Celý článek

Suvenýr z Portugalska? Korek!

Suvenýr z Portugalska? Korek!

Chystáte se na dovolenou k moři? Pokud zamíříte do Portugalska, pak se nejspíš setkáte se zdejším tradičním řemeslem – zpracováním korku. Co všechno se z něj dá vyrobit? Vydejte se s námi na výlet.

Celý článek

Přečtěte si

Altán na velké zahradě

Altán na velké zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Posezení na zahradě může mít mnoho tváří – od nejjednoduššího altánku až po částečně či zcela zděnou stavbu ve stylu bungalovu. Taková stavba sluší především větším zahradám.