Foto: Shutterstock

Moje malá romantická zahrada…

Mít tak místo, ke můžete spokojeně snít a relaxovat u pěkné knížky nebo u šálku kávy. Místo, kde to voní květinami a kde zní zpěv ptáků… Kdo by si takové romantické zákoutí nepřál. Tak co vám brání vytvořit si ho na své zahradě?

Kouzlo starých časů

Atmosféra dob dávno minulých vnáší do naší duše klid a jemně nostalgickou náladu. Rádi se ponoříte do vzpomínek na své dětství a chvíle strávené s prarodiči? Připomeňte si je předměty, ke kterým máte citový vztah a umístěte si je třeba právě do svého relaxačního zahradního koutku.

 

Foto: Shutterstock

Druhý život

Skříňka z babiččiny kuchyně už se pro použití doma nehodí? Dejte jí šanci ještě sloužit třeba jako skrýš na zahradní náčiní a květníky. Poslouží vám i jako vhodná odkládací plocha nebo příležitostný stolek. A nemusíte ji ani renovovat – přirozená patina má také své kouzlo.

 

Foto: Shutterstock

Pracovní koutek

Máte možnost občas pracovat z domova? Vytvořte si příležitostnou zahradní pracovnu. Na její zařízení vám bude stačit pohodlná zahradní židle a menší stůl, nejlépe takové, kterým nebude vadit občasný déšť nebo vlhko.

 

Foto: Shutterstock

Nechte rozkvést stůl…

Rádi stolujete na zahradě? Váš stůl bude vypadat ještě slavnostněji, když ho vyzdobíte krásnou kyticí. Zakomponujte do ní květiny ze své zahrady i divoké květy a zelené větve.

 

Foto: Shutterstock

 

Působivé dekorace

Slavnostní ráz stolování podtrhne bílý ubrus a pěkné nádobí. A pak už jen stačí podat hostům dobré jídlo a pití a vychutnat si s nimi příjemně strávené chvíle.

 

Foto: Shutterstock

 

Punc jedinečnosti

K vytvoření útulného posezení není třeba mnoho. Stačí obyčejná dřevěná lavice doplněná měkkými polštáři. Využít můžete i staré molitanové matrace, na které ušijete nové potahy. Chcete dát starým kouskům nábytku jednotný styl? Sjednoťte je stejným nátěrem!


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek