Měkoučký medvídek

Chcete udělat radost svým dětem, vnoučatům či obdarovat milou drobností někoho blízkého? Ušijte si s námi jednoduchého medvídka. Využijete odstřižky látek nebo stará trička a vystačíte si i bez šicího stroje.

Budete potřebovat

  • papír a tužku
  • nůžky
  • kopírovací papír
  • světlou látku na tělo
  • černou vyšívací bavlnku nebo fix na textil
  • vzorovanou látku na kalhotky
  • šicí stroj nebo jehlu a nit
  • duté vlákno a výplň
  • ozdobnou mašli

 

Postup

 

 

1 Podle šablony si nejprve na papír nakreslete medvídka ve velikosti, v jaké jej chcete vyrobit. Pak jednotlivé díly vystřihněte a s pomocí kopírovacího papíru přeneste na látku.

 

 

 

2 Všechny díly si vystřihněte celkem dvakrát, nezapomeňte ani na dva páry uší…

 

 

 

3 … a dva páry tlapek. Hlavu, uši a tlapky vytvořte z jednobarevné světlé látky. Použít můžete i staré tričko.

 

 

 

4 Ze vzorované, například pruhované látky vystřihněte medvídkovi dvoje kalhoty.

 

 

 

5 Černou bavlnkou vyšijte medvídkovi oči a nos. Můžete je také nakreslit fixem na textil.

 

 

 

6 Přední i zadní díly obou oušek i tlapek přiložte lícem k sobě a po obvodu sešijte. Přišijte přední díl hlavičky k přednímu dílu kalhot a zadní díl hlavičky k zadnímu dílu kalhot. Oba takto připravené díly medvídka položte lícem na sebe. Ouška a tlapky převraťte nalíc a vložte mezi lícové strany na místa, kam je budete chtít všít. Vše si sešpendlete nebo nastehujte. Poté medvídka po obvodu sešijte, ponechte jen malý otvor na plnění. Převraťte medvídka nalíc, vyplňte ho dutým vláknem a ponechaný otvor zašijte. Nakonec mu na bříško přišijte ozdobnou mašli.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Při vytváření dalších ruličkových zvířátek přijdou ke slovu hlavně nůžky, šikovné ruce, a hlavně vaše fantazie. Díky ní se mohou ruličky proměnit v nejrůznější živočichy, například myšky.

Celý článek