Mechový adventní věnec

Svěží zelený mech jde dobře dohromady s dekorativními šiškami a dalšími přírodninami, například kořením. Doplňte jej zlatými svíčkami a získáte slavnostní adventní dekoraci.

Budete potřebovat

  • slaměný korpus věnce
  • 4 svíčky vhodné velikosti
  • zelený mech
  • smotky skořice
  • hvězdičky badyánu
  • větvičky s červenými bobulemi
  • sušená kolečka pomeranče
  • drobné šišky
  • tavnou pistoli
  • zahradnické nůžky

 

postup

 

1 Na slaměný korpus věnce nejprve s pomocí tavné pistole přilepte svíčky tak, aby byly symetricky rozmístěné do čtverce.

 

 

2 Nyní korpus postupně obalte mechem. Můžete jej přichytit rovněž tavnou pistolí, nebo jej případně omotat tenkým vázacím drátkem.

 

 

3 Smotky skořice a kolečka sušeného pomeranče nastříhejte zahradnickými nůžkami na menší části, například na poloviny.

 

 

4 Tavnou pistolí pak nanášejte lepidlo na vybrané dekorace – například šišky či kousky skořice – a přilepujte je na vhodná místa na věnec.

 

 

5 Nejprve rozmístěte větší dekorace a poté ty drobnější. Pěkně vypadá, když je rozmístíte do skupinek kolem svíček. Nakonec věnec dozdobte větvičkami s bobulemi, které stačí do mechu zapíchnout.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Letničky na kamennou zídku

Letničky na kamennou zídku

Které květiny vysadit pro zkrášlení či zakrytí kamenné zahradní zídky? Zkuste zkombinovat například osvědčené petúnie s ostálkami, balzamínami a dalšími kráskami.

Celý článek

Mini domečky ze dřeva

Mini domečky ze dřeva

Malé domečky patří mezi kouzelné dekorace, které váš interiér zútulní a vnesou do něj prvek hravosti. Můžete si je snadno vytvořit z různých materiálů – například ze dřeva.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.