Girlanda s vyšívanými květy

Ozdobte si balkon jednoduchou dekorací se zajímavou výšivkou květů. Využijte na její výrobu zbytky barevné příze a přírodního plátna. Zapojte do práce i děti.

Budete potřebovat

  • zbytky příze z nichž je jedna zelená
  • jehlu s velkým uchem
  • stuhu nebo šikmý proužek
  • nůžky
  • nastříhané praporky z juty, lnu nebo jednobarevného silnějšího plátna

 

postup

 

1 Na prsty si namotejte dva druhy barevné příze – nejprve světlejší (as 3 otočky) a na ni tmavší (asi 6 otoček). Do jehly s velkým uchem navlékněte dvojitě zelenou přízi, udělejte uzel a propíchněte 5 cm od spodního okraje praporku. Na toto místo položte namotanou přízi a jehlou ji zafixujte vpíchnutím do látky těsně nad přízí. Vznikne tak mašlička.

 

2 Oba konce mašličky zvedněte nahoru, budou tvořit květ.

 

3 Zhruba v jedné třetině odspodu vznikající květ obšijte zelenou přízí tak, aby se vytvořil základ květního kalichu (viz obrázek).

 

4 Květní kalich pak zelenou přízí hustě obšijte a vyšijte i kousek stonku. Barevnou přízi nahoře prostřihněte, nůžkami zarovnejte a prsty dotvarujte do kytičky. jednotlivé praporky přišijte na stuhu nebo šikmý proužek a vytvořte tak girlandu.


Tip

Podobným způsobem můžete vyšívat i květiny na polštáře, pytlíčky či prostírání.

 

rrem

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice; truhlicek.blogspot.cz

Další články

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Majestátní maják

Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Celý článek

Myška z plsti

Myška z plsti

Baví vás ruční šití drobných dárků a hraček? Vytvořte si s námi filcovou myšku pro radost. Její velikost a barvu zvolte podle své fantazie. Do práce můžete zapojit i děti.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.