Girlanda s vyšívanými květy

Ozdobte si balkon jednoduchou dekorací se zajímavou výšivkou květů. Využijte na její výrobu zbytky barevné příze a přírodního plátna. Zapojte do práce i děti.

Budete potřebovat

  • zbytky příze z nichž je jedna zelená
  • jehlu s velkým uchem
  • stuhu nebo šikmý proužek
  • nůžky
  • nastříhané praporky z juty, lnu nebo jednobarevného silnějšího plátna

 

postup

 

1 Na prsty si namotejte dva druhy barevné příze – nejprve světlejší (as 3 otočky) a na ni tmavší (asi 6 otoček). Do jehly s velkým uchem navlékněte dvojitě zelenou přízi, udělejte uzel a propíchněte 5 cm od spodního okraje praporku. Na toto místo položte namotanou přízi a jehlou ji zafixujte vpíchnutím do látky těsně nad přízí. Vznikne tak mašlička.

 

2 Oba konce mašličky zvedněte nahoru, budou tvořit květ.

 

3 Zhruba v jedné třetině odspodu vznikající květ obšijte zelenou přízí tak, aby se vytvořil základ květního kalichu (viz obrázek).

 

4 Květní kalich pak zelenou přízí hustě obšijte a vyšijte i kousek stonku. Barevnou přízi nahoře prostřihněte, nůžkami zarovnejte a prsty dotvarujte do kytičky. jednotlivé praporky přišijte na stuhu nebo šikmý proužek a vytvořte tak girlandu.


Tip

Podobným způsobem můžete vyšívat i květiny na polštáře, pytlíčky či prostírání.

 

rrem

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice; truhlicek.blogspot.cz

Další články

Kouzlení s dýněmi

Kouzlení s dýněmi

Zdobíte si rádi byt, zápraží či zahradu dýněmi? Máte hned několik možností, jak je využít. Můžete je třeba pomalovat nebo dekorovat různými vyřezávanými vzory.

Celý článek

Pískové věnce

Pískové věnce

Tyhle originální věnečky ve tvaru bábovek si sice upečete, ale zaručeně vám je nikdo nesní. Jsou totiž pečené z písku, a proto vydrží být dlouho krásné. Vyrobte si je spolu s námi.

Celý článek

Měkoučký medvídek

Měkoučký medvídek

Chcete udělat radost svým dětem, vnoučatům či obdarovat milou drobností někoho blízkého? Ušijte si s námi jednoduchého medvídka. Využijete odstřižky látek nebo stará trička a vystačíte si i bez šicího stroje.

Celý článek

Přečtěte si