Malované záložky

Rádi kreslíte a malujete? Nechte se inspirovat motivy listů a použijte je na krásné záložky do knížek. Vytvoříte tak originální dárky, které vás navíc vyjdou velice levně.

Budete potřebovat

  • bílé čtvrtky
  • vodové barvy
  • štětce
  • tuš
  • pero
  • fixy
  • pastelky

 

Postup

 

 

foto Shutterstock

 

1 Motivy větviček si můžete na bílou čtvrtku nakreslit perem a tuší a po zaschnutí na ně štětcem domalovat listy naředěnými vodovými barvami.

 

 

foto Shutterstock

 

2 Také si můžete nakreslit nebo najít na internetu nakreslené motivy pěkně tvarovaných listů a vytisknout je nebo překreslit na čtvrtku.

 

 

foto Shutterstock

 

3 Čtvrtku pak rozstřihejte na jednotlivé záložky a ty vybarvěte – použít můžete i pastelky.


TIP
Výtvarné techniky – malbu štětcem, kresbu tuší nebo fixem či vybarvování pastelkami – můžete na záložkách i různě zkombinovat.

foto Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Talíř s otisky

Talíř s otisky

Rostliny s výraznější strukturou, například luční trávy nebo divoké koření, můžete využít pro vytvoření jedinečných plastických vzorů. Ozdobte si s nimi třeba dekorativní talíř.

Celý článek

Slaďoučké meruňky

Slaďoučké meruňky

Sametové meruňky nesmí v létě na našem stole chybět. nejlepší jsou samozřejmě čerstvé, ale v koláči chutnají také skvěle. Nebo máte chuť vyzkoušet je pečené, s medem a skořicí?

Celý článek

Přečtěte si

Jak uklízet bez chemie

Jak uklízet bez chemie

www.chatar-chalupar.cz

Vlastní, domácí čisticí prostředky mají dvě základní výhody: ušetří finance a jsou šetrnější k přírodě. Navíc je jejich výroba jednoduchá a většinu potřebných surovin máme běžně doma.

U stylistky v Lisabonu

U stylistky v Lisabonu

www.peknebydleni.cz

Devětadvacetiletá stylistka a influencerka Mafalda Patrício žije v portugalském Lisabonu. Má ráda eklektický styl, ve kterém mají čestné místo i ručně malované kachlíčky.