Malované záložky

Rádi kreslíte a malujete? Nechte se inspirovat motivy listů a použijte je na krásné záložky do knížek. Vytvoříte tak originální dárky, které vás navíc vyjdou velice levně.

Budete potřebovat

  • bílé čtvrtky
  • vodové barvy
  • štětce
  • tuš
  • pero
  • fixy
  • pastelky

 

Postup

 

 

foto Shutterstock

 

1 Motivy větviček si můžete na bílou čtvrtku nakreslit perem a tuší a po zaschnutí na ně štětcem domalovat listy naředěnými vodovými barvami.

 

 

foto Shutterstock

 

2 Také si můžete nakreslit nebo najít na internetu nakreslené motivy pěkně tvarovaných listů a vytisknout je nebo překreslit na čtvrtku.

 

 

foto Shutterstock

 

3 Čtvrtku pak rozstřihejte na jednotlivé záložky a ty vybarvěte – použít můžete i pastelky.


TIP
Výtvarné techniky – malbu štětcem, kresbu tuší nebo fixem či vybarvování pastelkami – můžete na záložkách i různě zkombinovat.

foto Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Babiččiny čtverce s kopretinou

Babiččiny čtverce s kopretinou

Takzvané babiččiny čtverce jsou skvělým základem pro vytváření nejrůznějších háčkovaných výrobků. Naučte se s námi uháčkovat čtverec s kopretinou uprostřed. Ukážeme vám, jak na to.

Celý článek

Dagmar Hálová: Roztavená sklovina je nádherná

Dagmar Hálová: Roztavená sklovina je nádherná

Už základní škole Dagmar Hálová věděla, že chce ve studiu pokračovat ve výtvarném oboru. Nakonec nastoupila na Střední školu sklářskou v Železném Brodě. I když to nebyla její první volba, nelituje. Její skleněné figurky vypadají, jako by byly živé.

Celý článek

Bezová limonáda Socată

Bezová limonáda Socată

Socată je tradiční rumunský fermentovaný nápoj připravovaný z květů černého bezu. Nejen, že je velmi chutný, ale je i zdravý a snadno hotový. Tak neváhejte a pusťte se do toho!

Celý článek