Malované hrníčky

Chcete dát starým okoukaným porcelánovým hrníčkům nový šmrnc? Vyzdobte si je vlastnoručně vytvořeným dekorem. Netroufnete na malování od oka? Pomůže vám šablona.

Budete potřebovat

  • barvu na porcelán, zde modrá a hnědá
  • reliéfní pastu na porcelán
  • šablonu
  • tenký vlasový štětec
  • líh, hadřík
  • houbičku na nádobí
  • porcelánové hrníčky

 

 

postup

 

 

1 Čisté, umyté hrnečky a talířky důkladně otřete hadříkem namočeným v lihu, aby na nich nezůstala žádná mastnota. Pokud nemáte líh, umyjte hrnky dobře nějakým odmašťovačem. nechte hrnečky uschnout. Z houbičky na nádobí ustřihněte malý čtvereček.

 

 

 

2 Šablonu přiložte na porcelán v místě zamýšleného vzoru. Houbičkou naneste tupováním přes šablonu reliéfní pastu.

 

 

 

3 My jsme vybrali pastu s plastickou strukturou a třpytivě bílou barvou, která při pohybu hrnečku vytváří efektní světelné odrazy. Po nanesení nechte pastu dobře zaschnout.

 

 

 

4 Nyní reliéfní vzor, v našem případě peříčka, obtáhněte tenkým štětcem modrou barvou. Štětec namáčejte do modré barvy a podle obrázku veďte od středu ke krajům tenké linky.

 

 

 

5 Talířek doplňte tečkami v hnědé barvě. Stejně ozdobte i hrneček.

 

 

6 Druhý hrneček s podšálkem vytvořte s opačnou barevností. Poté nechte hrnečky dobře uschnout. Pokud jste si koupili barvu, kterou je potřeba vypálit v troubě, udělejte to podle návodu na barvách.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Krásné a vděčné pelargonie

Krásné a vděčné pelargonie

Pelargonie neboli muškáty stále patří k nejoblíbenějším květinám do truhlíků. Za staletí byly vyšlechtěné k naprosté dokonalosti, a tak si lze vybírat z nekonečného množství barev a variant.

Celý článek

Aranžmá s tulipány

Aranžmá s tulipány

Milujete tulipány? Vytvořte si z nich jarní dekoraci na stůl a užijte si jejich krásy do sytosti. Můžete je také krásně zkombinovat s pastelově růžovými karafiáty.

Celý článek

Přečtěte si

Dřevěné schodiště

Dřevěné schodiště

www.chatar-chalupar.cz

Dřevo je pro konstrukci schodů materiálem veskrze tradičním, který má i v současnosti stále co nabídnout. Velké oblibě se těší především v chalupách, venkovských domech a dřevostavbách.