Malé prosté věnečky

Adventní výzdoba nemusí být drahá a honosná, mnohem více parády udělá jednoduchá dekorace z přírodních materiálů, kterou si snadno zvládnete vytvořit sami.

Vsaďte na malé věnečky z chvojí, jmelí, buxusu, eukalyptu či jiných vhodných stálezelených větviček, které najdete doma na zahradě nebo v lese. Použít můžete i drobné šípky – zde jsou to plody růže mnohokvěté (Rosa multiflora). Nebojte se nechat věnečkům trochu neučesaný vzhled, nevadí, když budou některé snítky vyčnívat, budou tak vypadat přirozeněji. Místo jednoho velkého věnce si na zeď či na dveře můžete zavěsit několik malých, výsledek bude také efektní.

Budete potřebovat

  • zelené snítky nebo větvičky s bobulemi
  • silnější drát
  • vázací drát nebo režnou nit
  • nůžky

 

Postup

 

 

 

1 Silnější drát stočte do kroužku a konce zkruťte. Zelené snítky nebo větvičky s bobulemi si nastříhejte na potřebnou délku a můžete začít tvořit věneček.

 

 

 

2 S pomocí pevné niti nebo vázacího drátku připevňujte ke kroužku jednotlivé snítky a pevně je omotávejte. Přikládejte je v jednom směru, nebo můžete každou polovinu věnečku navazovat ve směru opačném.

 

 

 

3 Nakonec nezapomeňte vytvořit z niti nebo drátku poutko na zavěšení. Věneček zavěste na skobičku na zdi nebo ho přivažte spolu s dalšími na pěknou přírodní větev.

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Rozkvetlá sakura

Rozkvetlá sakura

Baví vás práce s papírem? Z růžového krepového papíru si můžete celkem snadno vyrobit rozkvetlou větvičku sakury a přenést si tak domů něžnou jarní atmosféru.

Celý článek

Svíčka jako dekorace

Svíčka jako dekorace

Můžete je použít jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek, nebo si s nimi zkrášlit vlastní interiér. Vytvořte si dekorativní svíčky zdobené sušenými květinami.

Celý článek

Renovovaný srdíčkový závěs

Renovovaný srdíčkový závěs

Některé starší dekorace se časem okoukají, tak proč jim nedat nový vzhled? Zrenovujte je s námi pomocí ubrousků, akrylových barev a plastických motivů. Podívejte se, jak na to.

Celý článek

Prostá kytička konvalinek

Prostá kytička konvalinek

Chcete někoho potěšit úhlednou kytičkou konvalinek ze své zahrádky? Podívejte se, jak z nich snadno a rychle uvázat pěkný pugét, který se bude krásně vyjímat ve váze.

Celý článek

Přečtěte si

Podlahy se vzhledem dřeva

Podlahy se vzhledem dřeva

www.chatar-chalupar.cz

Kvalitní podlaha je základ každého interiéru, kritéria jejího výběru má ale každý trochu odlišná. Zatímco někdo vychází z objektivních požadavků na odolnost povrchu, jiný dává přednost svým pocitům.

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

ZAHRADNÍ kuchyně vašich snů

www.floranazahrade.cz

Už delší čas toužíte po letním vaření ve speciálním zahradním domku, honí se vám hlavou spousta otázek, ale na konzultaci s architektem ještě nedošlo? Nevadí, vyzpovídali jsme zkušeného odborníka za vás.