Listy jako inspirace

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.

Listová girlanda

Krásné, podzimně zbarvené listy při procházce lákají, abyste je zvedli ze země a odnesli si je domů. Co ale potom s nimi? Můžete si z nich vyrobit třeba podzimní girlandu. Listy nejprve vylisujte ve staré knize, do které dáte savé papíry a listy mezi ně vložíte. Vylisované listy pak připevněte malými ozdobnými kolíčky na přírodní provázek natažený na zeď.

 


Háčkované listy

Baví vás relaxovat u háčkování a rádi se pouštíte do nových věcí? Zkuste si uháčkovat třeba podzimní listy, žaludy a jiné přírodniny. Zapojte svou kreativitu a fantazii a vytvořte si vlastní modely. Můžete je pak použít třeba jako aplikace na čepici, rukavice či jiné doplňky a oblečení.

 


Pomalovaná krása

Vylisované podzimní listy můžete různě dotvořit, například je pomalovat různými dekory a ornamenty. Využijte k tomu třeba bílý lakový popisovač. Nejen, že vytvoříte něco krásného, ale ještě si při tom odpočinete.

 

 


Inspirace na textil

Motivy listů patří k základním motivům využívaným v mnoha druzích umění. Namalujte si je na textil. S pomocí konturovacích barev vám to půjde snadno. Motiv pak můžete využít nejen jako obrázek na zeď, ale také třeba jako aplikaci na tašku, polštáře a další textilní doplňky.

 

 


Zábava s dětmi

Využijte listy při oblíbeném podzimním vyrábění s dětmi. Ze skořápky ořechů a listů z dubu může vzniknout krásná plachetnice. Kam s ní asi lesní skřítci z žaludů a šišek doplují?

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Když duše stůně

Když duše stůně

Rychlý a náročný život bez oddechu, který vyžaduje výkony a neustále být ve střehu, k tomu obtíže spojené v posledních letech s pandemií, často osamělost, nově ztráta životních jistot, obavy o bydlení, zaplacení základních potřeb. To všechno nepřispívá k duševní pohodě nikoho z nás. Celý článek

Zdobení provázkem

Zdobení provázkem

Z lahve můžete jen pomocí provázku a uzlíků vyrobit nevšední vázu, zrcadlu dát neobvyklý rám… Stačí málo a staré nebo nepotřebné věci proměníte v moderní stylové kousky.

Celý článek

Háčkovaná kabelka

Háčkovaná kabelka

Máte zkušenosti s háčkováním do kruhu? Pak vás jistě zaujmou tipy na výrobu jednoduché háčkované kabelky. Můžete si ji dotvořit a vyladit podle své fantazie.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.