Listy jako inspirace

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.

Listová girlanda

Krásné, podzimně zbarvené listy při procházce lákají, abyste je zvedli ze země a odnesli si je domů. Co ale potom s nimi? Můžete si z nich vyrobit třeba podzimní girlandu. Listy nejprve vylisujte ve staré knize, do které dáte savé papíry a listy mezi ně vložíte. Vylisované listy pak připevněte malými ozdobnými kolíčky na přírodní provázek natažený na zeď.

 


Háčkované listy

Baví vás relaxovat u háčkování a rádi se pouštíte do nových věcí? Zkuste si uháčkovat třeba podzimní listy, žaludy a jiné přírodniny. Zapojte svou kreativitu a fantazii a vytvořte si vlastní modely. Můžete je pak použít třeba jako aplikace na čepici, rukavice či jiné doplňky a oblečení.

 


Pomalovaná krása

Vylisované podzimní listy můžete různě dotvořit, například je pomalovat různými dekory a ornamenty. Využijte k tomu třeba bílý lakový popisovač. Nejen, že vytvoříte něco krásného, ale ještě si při tom odpočinete.

 

 


Inspirace na textil

Motivy listů patří k základním motivům využívaným v mnoha druzích umění. Namalujte si je na textil. S pomocí konturovacích barev vám to půjde snadno. Motiv pak můžete využít nejen jako obrázek na zeď, ale také třeba jako aplikaci na tašku, polštáře a další textilní doplňky.

 

 


Zábava s dětmi

Využijte listy při oblíbeném podzimním vyrábění s dětmi. Ze skořápky ořechů a listů z dubu může vzniknout krásná plachetnice. Kam s ní asi lesní skřítci z žaludů a šišek doplují?

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Pokojové mini skleníky

Pokojové mini skleníky

Interiérové mini skleníky jsou nejen krásnou dekorací, ale umí pokojovým rostlinám či bylinkám poskytnout i teplejší a vlhčí mikroklima. Jejich podoby jsou různé. Mohou být jednoduché, romanticky zdobné i moderní s osvětlením a dálkovým ovládáním.

Celý článek

Barevné kytičky ze šišek

Barevné kytičky ze šišek

Šišky nasbírané v lese lákají ke tvoření. Zkuste si z nich vyrobit třeba barevné kvítky a použít je pro vytvoření pestré zahrádky. Zarámujte ji a máte krásnou dekoraci do dětského pokoje.

Celý článek

Kam odložit kabát

Kam odložit kabát

Věšáky jsou v domácnostech mnohdy v roli opomíjené popelky a jejich důležitost si často uvědomíme až v okamžiku, kdy na nějakém místě schází.

Celý článek

Přečtěte si

Úbislavice

Úbislavice

www.chatar-chalupar.cz

Cestou od Jičína směrem k Nové Pace odbočte před obcí Rumchalpa doleva. Objevíte Úbislavice a jejich osady a můžete obdivovat roubené podkrkonošské chalupy, některé s bohatě vyřezávanými štíty.

Podkroví s jasnými souvislostmi

Podkroví s jasnými souvislostmi

www.peknebydleni.cz

Kde bychom chtěli bydlet? Naše představy se různí, ale určitě můžeme sestavit pomyslnou hitparádu nejžádanějších míst. Na jednom z nejvyšších stupňů by se zřejmě ocitlo bydlení v rodinném domě. O vedoucí pozici by se ale se stejnou úspěšností ucházel i další velmi vyhledávaný typ bydlení – půdní vestavba.

Mlýn, kde se dobře žije

Mlýn, kde se dobře žije

www.chatar-chalupar.cz

Opuštěný mlýn, který na svém místě stál už v osmnáctém století, koupili Vlaďka a Josef Tomáškovi před šesti lety. Hned se pustili do jeho oprav a již za dva a půl roku zde oslavili první Vánoce.