Dekorace z šišek

Nasbírali jste si v lese pěkné šišky a přemýšlíte, co z nich vytvořit? Inspirujte se zajímavým čtenářským návodem.

Co budete potřebovat:

  • Kousek klacíku širokého tak, aby se dal provrtat
  • pár šišek různých velikostÍ
  • jutový provázek
  • různobarevné mašle
  • dřevěné korálky na ozdobu
  • 2 dekorativní kuličky z pedigu
  • nůžky
  • vrtačku na provrtání klacíku

Postup:


Klacík provrtejte skrz, počet dírek volte podle délky klacíku. Na jutový provázek navlékněte korálky a přivažte ho po obou stranách na okraje klacíku. Tak vznikne poutko, za které hotovou dekoraci pověsíte.

 


Do provrtaných dírek provlečte jutové provázky o různých délkách.

 


Na provázky přivažte šišky. Také můžete provázek k šišce přilepte tavnou pistolí nebo oboustrannou lepicí páskou. Provázky ozdobte i dřevěnými korálky a dekorativními kuličkami z pedigu. Podle libosti na závěs přivažte mašličky

 

 


Realizace, text a foto: Jana Ježková

Další články

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Mini domečky ze dřeva

Mini domečky ze dřeva

Malé domečky patří mezi kouzelné dekorace, které váš interiér zútulní a vnesou do něj prvek hravosti. Můžete si je snadno vytvořit z různých materiálů – například ze dřeva.

Celý článek

Veselá letní brož

Veselá letní brož

Z polymerové hmoty můžete vytvářet naprosto cokoliv! Třeba i letní brož s vlnkovaným vzorem. Její výroba se skládá z jednoduchých kroků, které určitě zvládnete i vy. Výsledek ale bude stát za to.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.