Květinová víla

Oživte letos své jarní dekorace roztomilými květinovými vílami vytvořenými z plsti a korálků. Budou i krásným jarním dárkem, který potěší děti i dospělé.

Budete potřebovat:

  • vatovou hlavičku s obličejem
  • velký dřevěný korálek
  • 2 malé dřevěné korálky
  • zelenou vyšívací přízi
  • tenkou barevnou plst
  • jehlu s velkým ouškem
  • nůžky a popřípadě šídlo na propíchnutí hlavičky

 

 

Postup

 

foto: Stoklasa

1 Ze zelené plsti vystřihněte květ s pěti listy na vlasy a trochu větší pod hlavičku. Z fialové plsti vystřihněte dva květy se třemi listy.

 

 

foto: Stoklasa

2 Ustřihněte přízi dlouhou cca 50 cm, v půli ji přehněte a zauzlujte očko. Volné konce navlečte do jehly. Vatovou hlavičku propíchněte nejlépe šídlem, aby v ní byl průvlek jako v korálku.

 

 

foto: Stoklasa

3. Jednotlivé díly víly postupně navlékejte od hlavičky směrem dolů. Malý korálek, menší zelený květ, hlavičku, větší zelený květ, fialový trojlístek, druhý trojlístek, velký dřevěný korálek a jako poslední malý korálek.

 

 

foto: Stoklasa

4. Pod posledním korálkem zavažte uzlíky a přízi odstřihněte. Okvětní lístky pěkně upravte okolo korálku, a víla je na světě.

 


Realizace, text a foto: Stoklasa

Další články

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…