Květinová mýdlová srdíčka

Doma vyrobené mýdlo je krásným dárkem, který potěší. Nemusíte se s ním jen mýt, můžete ho využít i jako krásnou a voňavou dekoraci. Obzvlášť, když mu dáte tvar srdce.

Budete potřebovat

  • mýdlovou hmotu
  • květinovou vonnou esenci
  • barvu do mýdla (nemusí být)
  • čerstvé nebo sušené květy či okvětní plátky (například růží)
  • formu na mýdlo nebo na muffiny

 

 

1 Mýdlovou hmotu rozehřejte ve vodní lázni a přidejte do ní pár kapek oblíbené květinové vonné esence. Pokud byste chtěli mýdlo barvit, přikápněte i trochu barviva do mýdla.

 

 

2 Nalijte hmotu do mýdlových forem (nebo formiček na muffiny) ve tvaru srdce. Naplňte je asi 1 cm pod okraj, aby bylo ve formě dost místa na vložení květu, a hmota nevytekla.

 

 

 

3 Do každé formičky vložte suchý nebo čerstvý květ. Nechte ho z mýdla částečně vyčnívat ven.

 

 

 

4 Květ můžete také doplnit lístkem, kousky sušených květů či koření nebo krystalky vonné soli. Nechte mýdlo důkladně, nejlépe přes noc ztuhnout a pak ho vyklopte z formičky.

 

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Jak poznat zdravé sazenice

Jak poznat zdravé sazenice

Pro úspěšné pěstování je důležité umět poznat zdravé sazenice. Poradíme vám, jak na to, a jak se sadbou správně zacházet, abyste se za několik týdnů dočkali úrody zeleniny i barevných květů letniček.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.