Květina na sváteční stůl

Na štědrovečerním stole by neměla chyběla květina. Naaranžujte si ji například z krásných bílých květů lilie a zelených větviček túje. Je to jednoduché a výsledek vás nadchne.

Budete potřebovat

  • bílé květy lilií
  • zelené větvičky túje
  • snítky s červenými bobulemi
  • šišky na drátku
  • zelenou aranžovací hmotu
  • nůž
  • nůžky
  • širší nižší vázu nebo obal na květináč

 

postup

 

 

foto: Shutterstock

1 Zelenou aranžovací hmotu si nožem upravte do tvaru, aby pěkně vyplnila připravenou nádobu, do které budete aranžmá vytvářet. Může to být například ozdobný obal na květináč nebo nižší široká váza.

 

 

foto: Shutterstock

2 Okrájenou hmotu nechte v misce s vodou pomalu nasáknout. Neponořujte ji násilím, vytvořily by se v ní vzduchové bubliny.

 

 

foto: Shutterstock

3 Větvičky túje nebo jiné vhodné zelené snítky si zastřihněte na vhodnou délku a zapíchejte je do hmoty po obvodu nádoby.

 

 

foto: Shutterstock

4 Do středu aranžmá umístěte květy lilií zkrácené podle potřeby a doplňte je snítkami s bobulemi a šiškami na drátku.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Mísa s kamínky

Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Celý článek

Kachní pečeně

Kachní pečeně

Dozlatova upečená drůbež patří k oblíbeným pokrmům. Připravte si tradiční kachnu tak trochu netradičním způsobem – například na mandarinkách nebo s jablky.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.