Foto: Shutterstock

Jak na velikonoční kraslice zdobené voskovkami

Malování vajíček patří k nejoblíbenějším velikonočním tradicím. Známá je hlavně tradiční vosková batika. Vosk ale můžete při dekorování vajec využít i jinak – stačí do něj přidat barvu.

Budete potřebovat:

  • vejce
  • bílý vosk
  • rozlámané dětské voskovky
  • špendlík s hlavičkou
  • obyčejnou tužku
  • kalíšek z čajové svíčky, plechovku nebo zahnutou lžíci
  • kahan, svíčku nebo jiný zdroj tepla

Příprava:

Vosk společně s kouskem barevné voskovky rozpusťte nad zdrojem tepla. Použijte k tomu například kalíšek od čajové svíčky nebo plechovku. Vhodná je i zahnutá lžíce umístěná nad svíčku. Vosk můžete obarvit na libovolnou barvu, i bílou, která krásně vynikne na tmavých kraslicích. Špendlík, kterým budete vosk na vejce nanášet, zapíchněte do opačného konce dřevěné tužky.

Jak malovat?
Hlavičku špendlíku vždy namočte do barevného vosku a kapku tahem rozetřete do čárky. Před každým tahem je nutné špendlík opět namočit.

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Při malování vzoru postupujte od jednodušších prvků k těm složitějším. Například si můžete vytvořit řetízek slziček, kterým si plochu na vajíčku rozdělíte na poloviny.

 

Foto: Shutterstock

K jednoduchému řetízku pak přidejte i další drobné prvky, které motiv rozšíří. Fantazii se v tomto případě meze nekladou.

 

Foto: Shutterstock

Do středu každé poloviny vajíčka můžete namalovat například jednoduchou kytičku tvořenou puntíkem jako středem a jednoduchými hustými tahy jako okvětními lístky.

 

Foto: Shutterstock

Prostor nad a pod kytičkou pak doplňte dalšími motivy – například trojlístky a slzičkami (viz obrázek).


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

7+2 tipů, jak si vybavit a zařídit kuchyň

Každý velký projekt začíná především plánováním a u kuchyně tomu není jinak. Předtím, než se pustíte do výběru barev a spotřebičů, je důležité si určit rozpočet a také si promyslet, v jakém stylu budete kuchyň zařizovat. Důkladné promyšlení vám pak usnadní rozhodování v dalších fázích. Celý článek

7 tipů na rekonstrukci bytu

7 tipů na rekonstrukci bytu

Čeká vás nevyhnutelná rekonstrukce nebo zkrátka plánujete koupi něčeho nového, co pozvedne hodnotu nemovitosti a zároveň také estetickou stránku? Poradíme vám, jak noční můru proměnit v procházku růžovou zahradou a jak se vyhnout drobnému prachu, komplikacím s financováním či jakými úkony ušetříte finance za energie. Celý článek