Foto: Unsplash

Kouzlo jarních květin: Nápady na stůl, do vázy i na dveře

K jaru patří květiny – nejen jejich svěží krása, ale i jemná vůně, která vnese do našich domovů kouzlo jarní přírody. Inspirujte se našimi tipy na něžné květinové dekorace.

V barvách pastelů

Růže nejen krásně vypadají, ale i příjemně voní. V kombinaci s tulipány působí až nostalgicky, proto jim to bude slušet i v retro sklenici po babičce.

 

Foto: Unsplash

 

Žlutá a bílá

Kombinace květin ve žluté a bílé se hodí prakticky do každého interiéru. Působí čistě, lehce a pozitivně, navíc vynikne i ve váze z tmavšího skla nebo v přírodních zemitých odstínech.

 

Foto: Shutterstock

Jarní věnec

Pro výrobu svěžího jarního věnce můžete využít základ z jemného proutí, které doplníte čerstvými, nebo jako v tomto případě umělými květy forsytie.

 

Foto: Shutterstock

 

Květy v konvičce

Starou porcelánovou konvičku, od které jste ztratili víčko, využijte jako vázu – naaranžovat do ní můžete třeba narcisy v kombinaci s forsytií (neboli zlatým deštěm), barvínkem a pomněnkami.

 

Foto: Shutterstock

Prostá krása

Nemáte už volnou vázu pro kytici zlatého deště? Nevadí, v obyčejné sklenici, například od kompotu, vynikne stejně krásně.

 

Foto: Shutterstock

 


Text: mik; foto: Shutterstock, Unsplash

Další články

Světelné odpočítávání

Světelné odpočítávání

Adventní svícny patří k oblíbené předvánoční výzdobě. Můžete si je zapalovat o adventních nedělích nebo třeba každý den. Chcete si vytvořit svůj vlastní originál? Inspirujte se našimi tipy.

Celý článek

Psí výchova aneb Škola hrou

Psí výchova aneb Škola hrou

Víte, které povely by měl každý pes okamžitě vykonat, a to za každých okolností? Jsou to: „k noze“, „zůstaň“ a „nesmíš“. Přečtěte si, jak s výcvikem psa začít už od štěněte.

Celý článek

Nápady pro tvořivý advent

Nápady pro tvořivý advent

Těšíte se na svátky klidu a rodinné pospolitosti? Vyzdobte si svou domácnost už teď. Zpříjemněte si předvánoční čas vlastnoruční výrobou svátečních dekorací.

Celý článek