Foto: Unsplash

Kouzlo jarních květin: Nápady na stůl, do vázy i na dveře

K jaru patří květiny – nejen jejich svěží krása, ale i jemná vůně, která vnese do našich domovů kouzlo jarní přírody. Inspirujte se našimi tipy na něžné květinové dekorace.

V barvách pastelů

Růže nejen krásně vypadají, ale i příjemně voní. V kombinaci s tulipány působí až nostalgicky, proto jim to bude slušet i v retro sklenici po babičce.

 

Foto: Unsplash

 

Žlutá a bílá

Kombinace květin ve žluté a bílé se hodí prakticky do každého interiéru. Působí čistě, lehce a pozitivně, navíc vynikne i ve váze z tmavšího skla nebo v přírodních zemitých odstínech.

 

Foto: Shutterstock

Jarní věnec

Pro výrobu svěžího jarního věnce můžete využít základ z jemného proutí, které doplníte čerstvými, nebo jako v tomto případě umělými květy forsytie.

 

Foto: Shutterstock

 

Květy v konvičce

Starou porcelánovou konvičku, od které jste ztratili víčko, využijte jako vázu – naaranžovat do ní můžete třeba narcisy v kombinaci s forsytií (neboli zlatým deštěm), barvínkem a pomněnkami.

 

Foto: Shutterstock

Prostá krása

Nemáte už volnou vázu pro kytici zlatého deště? Nevadí, v obyčejné sklenici, například od kompotu, vynikne stejně krásně.

 

Foto: Shutterstock

 


Text: mik; foto: Shutterstock, Unsplash

Další články

Originální kytičkové náušnice

Originální kytičkové náušnice

Vytvořte si originální háčkovaný šperk. Uháčkovat kytičku zvládne i úplný začátečník a proměnit ji v náušnici, je otázkou chvilky. Radost pak může dělat vám nebo vašim blízkým.

Celý článek

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek