Kouzlo jarních květin: Nápady na stůl, do vázy i na dveře

K jaru patří květiny – nejen jejich svěží krása, ale i jemná vůně, která vnese do našich domovů kouzlo jarní přírody. Inspirujte se našimi tipy na něžné květinové dekorace.

V barvách pastelů

Růže nejen krásně vypadají, ale i příjemně voní. V kombinaci s tulipány působí až nostalgicky, proto jim to bude slušet i v retro sklenici po babičce.

 

Foto: Unsplash

 

Žlutá a bílá

Kombinace květin ve žluté a bílé se hodí prakticky do každého interiéru. Působí čistě, lehce a pozitivně, navíc vynikne i ve váze z tmavšího skla nebo v přírodních zemitých odstínech.

 

Foto: Shutterstock

Jarní věnec

Pro výrobu svěžího jarního věnce můžete využít základ z jemného proutí, které doplníte čerstvými, nebo jako v tomto případě umělými květy forsytie.

 

Foto: Shutterstock

 

Květy v konvičce

Starou porcelánovou konvičku, od které jste ztratili víčko, využijte jako vázu – naaranžovat do ní můžete třeba narcisy v kombinaci s forsytií (neboli zlatým deštěm), barvínkem a pomněnkami.

 

Foto: Shutterstock

Prostá krása

Nemáte už volnou vázu pro kytici zlatého deště? Nevadí, v obyčejné sklenici, například od kompotu, vynikne stejně krásně.

 

Foto: Shutterstock

 


Text: mik; foto: Shutterstock, Unsplash

Další články

Vypěstujte si zeleninu bez chemie

Vypěstujte si zeleninu bez chemie

Přejete si zeleninu vypěstovanou bez umělých hnojiv a různých postřiků? Na vlastní zahradě je to docela snadné a přirozené. Navíc nezatěžujete prostředí zbytečnými toxickými látkami.

Celý článek