Klasický adventní věnec

Vyrobte si spolu s námi prostý adventní věnec ze zeleného chvojí zdobený červenými svíčkami. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása.

Budete potřebovat

  • slaměný základ věnce
  • zelené chvojí
  • 4 širší svíčky
  • 4 kovové misky s trnem pod svíčku
  • tenký vázací drát
  • ozdoby: šišky, koření, perníčky, mašle apod.
  • nůžky

postup

1 Na slaměný základ věnce nejprve s pomocí vázacího drátu připevněte zelené větvičky chvojí. Přikládejte je v jednom směru a drátem omotávejte kolem dokola, dokud není věnec zcela zakrytý chvojím.

 

2 Na kovové mističky s trnem připevněte svíčky a zapíchněte je do věnce. Pravidelně je rozmístěte – každou do jedné čtvrtiny jeho obvodu.

 

3 Nakonec na věnec s pomocí drátku připevněte různé ozdoby, jako například šišky, kousky koření, například skořici v celku nebo hvězdičky badyánu. Ke zdobení můžete použít i napečené zdobené perníčky, oříšky nebo červené mašle.

 


Text: mik; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…