Kdo si hraje, nezlobí

Kdo si hraje, nezlobí

Ahoj Rozmarýno, při čtení posledního čísla, když jsme začínali s podzimním tvořením, mě napadlo poslat ti nějaké moje tvoření. Třeba pro další inspiraci. Přece jen se brzo stmívá a už není moc možností v chladném a deštivém počasí vytvářet venku. Malá kouká do časopisu se mnou a říká, „to je hustý, to chci taky zkusit“. Tak koukáme a necháme se inspirovat. Těšíme se na další číslo. Přejeme krásný a úspěšný den v redakci a všem čtenářům.
Hana Vágnerová

Chcete napsat redakci Rozmarýny nebo se pochlubit svými výtvory?

Pošlete nám své fotografie. Vaše příspěvky mohou být uveřejněny, proto nezapomeňte potvrdit svůj souhlas se zveřejněním a uvést správný tvar vašeho jména.

Díky za inspiraci

Díky za inspiraci

Ahoj Rozmarýno, děkujeme ti za inspiraci, kterou nám posíláš prostřednictvím svých stále zajímavých stránek. Moc se těšíme na další nové číslo, které nám už několik let chodí do poštovní schránky. I my ti posíláme pár fotek našeho tvoření, čerpáme z přírody a snažíme se některé věci, například prázdné lahve znovu využít… Měj se krásně, zdraví
Vendula Rašková s dcerou Zuzankou

Háčkování je můj velký koníček

Háčkování je můj velký koníček

Dobrý den, předem bych chtěla poděkovat za váš pozitivně naladěný časopis Rozmarýna. Je v něm mnoho inspirací, ať už je to vaření, práce na zahradě, rukodělná výroba všeho možného a další. Nejkrásnější pro mne jsou však obrázky chalup, chaloupek, roubenek, které jsou velice krásné a já, i když žiji ve městě, vždy si představuji, jak před takovou chaloupkou sedím a věnuji se mému velkému koni, kterým je háčkování všech možných deček, ubrusů, záclonek… Právě takových kousků, které dokáží tato stavení zdobit a zútulňovat.
Renáta Němečková

Pařezová chaloupka

Pařezová chaloupka

Dobrý den všem z redakce časopisu Rozmarýna, dnes jsem si koupila nové číslo vašeho časopisu, a tak se také připojím s mým příspěvkem. Naše zahrádkářská kolonie se jmenuje „Krásné“. Bohužel, kácí se tu kolem lesy – no co naděláme, žádný strom neroste do nebe… U cesty v lese je studánka, manžel ji pojmenoval Rozárka a z pařezu vytvořil Pařezovou chaloupku, to místo se přímo nabízelo. Posílám pár obrázků. U Pařezové chaloupky se zastavují cyklisté a také turisté. Nejraději to tam mají děti – když otevřou dveře u chaloupky a mohou si nabrat vodu ze studánky, je to pro ně zážitek. Tak málo někdy stačí k radosti. Aby bylo u studánky veseleji, ušila jsem ještě dva šneky. Tak to je můj příspěvek, přeji krásné dny.
Věra Hilšerová

Povedený věnec z ulit

Povedený věnec z ulit

Dobrý den, chtěla bych se s vámi podělit o mé letošní tvoření. Na chalupě nacházíme každým rokem spoustu prázdných ulit, tak jsem se rozhodla, že by byla škoda je nevyužít… A teď nám chaloupku zdobí tento krasavec. Přeji celé redakci krásné léto.
Jana Mičulková

Přečtěte si

Staré věci, krásné věci

Staré věci, krásné věci

www.chatar-chalupar.cz

Kdysi v tomto objektu žili benediktýnští mniši. Krajina kolem Windachu v Horním Bavorsku byla pro klidný život naplněný rozjímáním jako stvořená. Na počátku 21. století ale byla ze stavení už opuštěná ruina. Záchrana přišla v hodině dvanácté.

Záhony se zásaditou půdou

Záhony se zásaditou půdou

www.floranazahrade.cz

Půda se zásaditou reakcí, která má pH vyšší než 7, se objevuje v lokalitách s vápencovým podložím. Pokud takové podmínky na zahradě máte, vysaďte sem rostliny, které z takového prostředí pocházejí. Bude se jim dařit a krásně pokvetou, zvlášť pokud opět zvolíte hlavně žluté odstíny.