Jutový věnec s kytičkami

Věnec vyrobený z juty a ozdobený textilními aplikacemi je jednoduchý, hned tak nevyjde z módy, a navíc ani nepodléhá zubu času. Pojďte si ho vytvořit spolu s námi.

Budete potřebovat

  • tavnou pistoli
  • slaměný věnec
  • staré knoflíky
  • různě velká kolečka ze zbytků látky
  • jehlu a nit
  • jutu
  • dekorace a přízdoby

Postup:

1 Nastříhaná kolečka z látky (můžou být různé velikosti, ale na každou kytičku je potřeba 5 stejně velkých koleček) přeložte na polovinu a otevřené kraje prostehujte nití.

2 Když na konci nit stáhnete, vytvoří se okvětní lístek. Tímto způsobem na jednu nit prostehujte 5 okvětních lístků, na konci je sešijte k sobě a vytvarujte květ.

3 Pokud chcete mít i střed kytičky textilní, zabalte podobným způsobem do kousku látky starý knoflík. Nejprve ustřihněte kolečko asi o 2 cm větší v průměru než je samotný knoflík, látku kolem dokola prostehujte a na konci stáhněte a zašijte.

4 Hotový knoflíček přišijte ke kytičce. Můžeme ho také přilepit tavnou pistolí.

5 Jako střed kytičky můžete použít i pěkný, například dřevěný knoflík.

6 Z juty si ustřihněte nejdříve pásy o šíři 7–8 cm a ty pak nastříhejte na obdélníky. Protější rohy každého obdélníku k sobě slepte – vytvoří se vám jakési trubičky.

7 Tyto „trubičky“ lepte na slaměný korpus věnce zleva doprava a obráceně. Přilepte jeden konec trubičky na bok korpusu věnce a druhý konec nalepte téměř doprostřed věnce.

8 Takto postupujte, dokud není korpus zcela zakrytý jutou. Výsledek vypadá téměř jako pletený cop. Na hotový jutový věneček pak nalepte textilní kytičky a ozdobte jej stužkou, lýkovým provázkem a dalšími dekoracemi podle vlastní fantazie a nálady.

Tip

Pod věnec můžete zavěsit i jutové srdíčko, které je celé lepené tavnou pistolí a dekorované krajkou, kouskem látky a mašlí. Uvnitř je vycpané dutým vláknem.


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice, truhlicek.blogspot.cz

Další články

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Mísa s kamínky

Mísa s kamínky

Dáváte rádi věcem novou podobu? Starou bambusovou mísu můžete ozvláštnit nalepenými kameny, které zalijete betonovou směsí. A pozoruhodný bytový doplněk je na světě!

Celý článek

Stromek z příze

Stromek z příze

Vytvořte si s dětmi jednoduchou, a přitom efektní dekoraci. Můžete na ni zužitkovat zbytky příze a zásobu knoflíčků. Děti si při práci můžou procvičit šikovnost svých prstíků.

Celý článek

Květina na sváteční stůl

Květina na sváteční stůl

Na štědrovečerním stole by neměla chyběla květina. Naaranžujte si ji například z krásných bílých květů lilie a zelených větviček túje. Je to jednoduché a výsledek vás nadchne.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.