Jak zabalit plyšáka či jinou věc nepravidelného tvaru

Nevíte jak zabalit dětskou hračku nebo podobný dárek složitého tvaru? Naučte se tento jednoduchý postup a budete mít navždy po starostech.

Budete potřebovat:

  • dárkový balicí papír
  • nůžky
  • gelové lepidlo
  • lepicí pásku

 

postup

1 Změřte a nastříhejte dárkový balicí papír tak, aby pokryl celý balený předmět.

 

2 Položte předmět na papír, jeden konec papíru přes něj přehrňte a okraj gelovým lepidlem přilepte k dolní části papíru. Nechte zaschnout.

 

3 Předmět vyjměte a papír uhlaďte do tvaru obdélníku nebo čtverce. Na jednom jeho konci okraj roztáhněte.

 

4 Roztažený okraj papíru na levé straně ohněte dovnitř tak, aby vytvořil vodorovnou plochu.

 

5 Totéž udělejte i na pravé straně.

 

6 Dolní okraj papíru ohněte zhruba v jeho třetině směrem vzhůru.

 

7 Přeložte přes něj horní okraj papíru tak, aby se všechny okraje spojily a vytvořily dno sáčku. Slepte k sobě a nechte zaschnout.

 

8 Otevřete sáček a vložte do něj dárek. Rozměry sáčku přizpůsobte jeho obsahu. Sáček uzavřete tak, že jeho horní okraje spojíte a dvakrát přeložíte. Přelepte lepicí páskou a sáček ozdobte fixem nebo samolepkou.

 


www.metafora.cz

Další články

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Mini domečky ze dřeva

Mini domečky ze dřeva

Malé domečky patří mezi kouzelné dekorace, které váš interiér zútulní a vnesou do něj prvek hravosti. Můžete si je snadno vytvořit z různých materiálů – například ze dřeva.

Celý článek

Veselá letní brož

Veselá letní brož

Z polymerové hmoty můžete vytvářet naprosto cokoliv! Třeba i letní brož s vlnkovaným vzorem. Její výroba se skládá z jednoduchých kroků, které určitě zvládnete i vy. Výsledek ale bude stát za to.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.