foto: Shutterstock

Jak využít volné stěny

Přemýšlíte, jakou dekorací si zkrášlit stěny bytu kromě klasických obrázků. Na výběr máte z mnoha možností. Vybrali jsme pro vás několik tipů pro inspiraci.

Korkové dekorace
Podložky z korku, například ve tvaru šestihranu, můžete využít nejen na stůl, ale i k vytvoření zajímavé nástěnné kompozice.

 

Sláma a proutí
Také podložky z trav či slámy nebo košíčky z proutí vypadají na stěně velice efektně.

foto: Shutterstock

 

 

Misky s otisky
Ze samotvrdnoucí hmoty nebo hlíny lze vytvořit originální misky či kachle s otištěnou strukturou listů. Ty vám pak mohou sloužit i jako dekorace na zeď.

foto: Shutterstock

 

 

Papírové hvězdy
Z papíru si můžete poskládat nádherné hvězdy. Návody jak na to, najdete například na internetu. Využijte je pak třeba jako působivou závěsnou ozdobu.

foto: Shutterstock

 

 

Nestárnoucí macramé
Technika macramé umožňuje vytvářet efektní nástěnné dekorace, které neztrácejí oblibu ani po desetiletích. Například motiv sovy patří mezi populární náměty, které na zdi vypadají opravdu dobře.

foto: Shutterstock

 

 

Police s květinami
Kromě květinových stolků vám může interiér zkrášlit i police s mnoha květináči. Takovou, která se dá o stěnu opřít podobně jako žebřík, zvládne vyrobit každý šikovný domácí kutil.

foto: Shutterstock

 


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

Papírové misky na šperky

Papírové misky na šperky

Ze starých novin lze snadno vytvořit lehounké misky, které můžete využít jako praktickou dekoraci. Jak si je na závěr vyzdobíte, je čistě na vaší fantazii.

Celý článek

Nápady na DIY úložná řešení

Nápady na DIY úložná řešení

V každé domácnosti se potýkáme s výzvou, jak efektivně uskladnit naše věci. Máme pro vás inspiraci, jak vytvořit úložná řešení, která nejen udrží vaši domácnost v pořádku, ale navíc je pořídíte levně a chytře.

Celý článek

Vyrobte si přírodní vonnou svíčku

Vyrobte si přírodní vonnou svíčku

Při výběru vonných svíček byste měli být opatrní. Levné parafínové svíčky s umělými parfémy a barvivy mohou být zdraví nebezpečné. Vytvořte si s námi bezpečnou vonnou svíčku z čistě přírodních ingrediencí.

Celý článek