Jak využít volné stěny

Přemýšlíte, jakou dekorací si zkrášlit stěny bytu kromě klasických obrázků. Na výběr máte z mnoha možností. Vybrali jsme pro vás několik tipů pro inspiraci.

Korkové dekorace
Podložky z korku, například ve tvaru šestihranu, můžete využít nejen na stůl, ale i k vytvoření zajímavé nástěnné kompozice.

 

Sláma a proutí
Také podložky z trav či slámy nebo košíčky z proutí vypadají na stěně velice efektně.

foto: Shutterstock

 

 

Misky s otisky
Ze samotvrdnoucí hmoty nebo hlíny lze vytvořit originální misky či kachle s otištěnou strukturou listů. Ty vám pak mohou sloužit i jako dekorace na zeď.

foto: Shutterstock

 

 

Papírové hvězdy
Z papíru si můžete poskládat nádherné hvězdy. Návody jak na to, najdete například na internetu. Využijte je pak třeba jako působivou závěsnou ozdobu.

foto: Shutterstock

 

 

Nestárnoucí macramé
Technika macramé umožňuje vytvářet efektní nástěnné dekorace, které neztrácejí oblibu ani po desetiletích. Například motiv sovy patří mezi populární náměty, které na zdi vypadají opravdu dobře.

foto: Shutterstock

 

 

Police s květinami
Kromě květinových stolků vám může interiér zkrášlit i police s mnoha květináči. Takovou, která se dá o stěnu opřít podobně jako žebřík, zvládne vyrobit každý šikovný domácí kutil.

foto: Shutterstock

 


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

Dejte dřevu patinu

Dejte dřevu patinu

Dřevo můžeme pomocí různých technik upravit tak, aby získalo zdánlivě zašlou a věkovitou patinu. Lépe pak souzní s interiérem starého domu a dotváří nostalgickou atmosféru.

Celý článek

Dřevěné stolečky

Dřevěné stolečky

Vlastnoručně vyrobené stolečky vás budou těšit, a navíc budou i praktickou pomůckou v domácnosti. Vkusně jimi vyplníte prostor v obývacím pokoji nebo venku na terase.

Celý článek

Oživte byt mozaikou

Oživte byt mozaikou

Přemýšlíte o tom, jaký obklad zvolit do koupelny či kuchyně? Mozaika pomůže při obkládání problematických míst a dokáže také zajímavě doplnit větší plochy.

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.