Jak využít volné stěny

Přemýšlíte, jakou dekorací si zkrášlit stěny bytu kromě klasických obrázků. Na výběr máte z mnoha možností. Vybrali jsme pro vás několik tipů pro inspiraci.

Korkové dekorace
Podložky z korku, například ve tvaru šestihranu, můžete využít nejen na stůl, ale i k vytvoření zajímavé nástěnné kompozice.

 

Sláma a proutí
Také podložky z trav či slámy nebo košíčky z proutí vypadají na stěně velice efektně.

foto: Shutterstock

 

 

Misky s otisky
Ze samotvrdnoucí hmoty nebo hlíny lze vytvořit originální misky či kachle s otištěnou strukturou listů. Ty vám pak mohou sloužit i jako dekorace na zeď.

foto: Shutterstock

 

 

Papírové hvězdy
Z papíru si můžete poskládat nádherné hvězdy. Návody jak na to, najdete například na internetu. Využijte je pak třeba jako působivou závěsnou ozdobu.

foto: Shutterstock

 

 

Nestárnoucí macramé
Technika macramé umožňuje vytvářet efektní nástěnné dekorace, které neztrácejí oblibu ani po desetiletích. Například motiv sovy patří mezi populární náměty, které na zdi vypadají opravdu dobře.

foto: Shutterstock

 

 

Police s květinami
Kromě květinových stolků vám může interiér zkrášlit i police s mnoha květináči. Takovou, která se dá o stěnu opřít podobně jako žebřík, zvládne vyrobit každý šikovný domácí kutil.

foto: Shutterstock

 


Text: Mirka Koníčková; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Výzdoba s vůní jehličí

Výzdoba s vůní jehličí

I jediná smrková, borová či jedlová větvička disponuje onou nenahraditelnou ingrediencí, která přičaruje do našich příbytků kouzlo Vánoc. Zakomponování do sváteční výzdoby je tak sázkou na jistotu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…