Jak připravit psa na delší cestu autem a bezpečně jej přepravit

O psech se ne nadarmo říká, že jsou nejlepší přátelé člověka. Jsou věrní a kdyby mohli, byli by s námi pořád. Ovšem čas od času se stane, že musíme někam odcestovat a s tím přichází i dilema, jestli ho vzít s sebou. Cestování se psem může být totiž náročné, je potřeba vše naplánovat a připravit. V tomto článku se podíváme na to, jak psa připravit na delší cestu autem a cestovat s ním bezpečně.

Před cestou se připravte

Pokud jste s vaším psem ještě nikam nejeli, pak rozhodně před cestou vezměte vašeho mazlíčka a absolvujte kratší testovací jízdu. Někteří psi se bojí cestování autem nebo jim může být špatně. Proto je důležité nejprve zjistit, jak na tom je.

Pokud vše dopadlo dobře a váš pejsek je připraven na dlouhou cestu, obstarejte mu vhodnou přepravku. Existují různé druhy, od klasických klecí až po měkké tašky. Vždy zvolte takovou, která nabídne dobré větrání a umožní psovi dostatek prostoru k pohybu.

Teď už jen stačí sbalit granule. Je to obzvláště důležité, pokud máte psa alergika. Mohlo by se totiž stát, že po cestě neseženete vhodné hypoalergenní granule pro psy, a to by mohl být velký problém.

Co dělat během cesty?

Ve skutečnosti není třeba dělat nic speciálního. Důležité ovšem je, aby během cesty měl pes přísun k čerstvé vodě. Tím se rozumí, že byste měli dělat pravidelné zastávky a podle potřeby psovi dali vodu nebo krmivo pro psy. Využijte této zastávky také k tomu, aby se pes proběhl. Dlouhé cesty mohou být pro psy stresující a nudné. Zajistěte proto, aby měl dostatek pohybu a možnost se protáhnout. Obzvláště pokud jedete na delší vzdálenosti. Ideální je přestávku udělat minimálně jednou za tři hodiny.

Pokud vše předem připravíte a naplánujete, docílíte toho, že následné cestování bude bezpečné a hlavně pohodlné jak pro něj, tak pro vás.

Foto: wavebreakmedia / Shutterstock.com


Další články

Myslete na své chlupaté mazlíčky i v zimě

Myslete na své chlupaté mazlíčky i v zimě

Na své chlupaté parťáky byste v zimě neměli rozhodně zapomínat. I je totiž mráz dokáže pěkně potrápit. Je potřeba je během zimy více krmit? Vyplatí se pořídit psům na zimu funkční obleček? A proč je pro kočky i obyčejné nachlazení nebezpečné?

Celý článek