foto: Shutterstock

Hvězdičková girlanda

Už jste si někdy zkoušeli doma vyrobit vlastní modelovací hmotu? Zkuste to podle našeho návodu. Míchá se z jedlé sody, kukuřičného škrobu a vody. Dají se z ní vytvořit třeba vánoční hvězdičky.

Budete potřebovat

  • 1 šálek jedlé sody
  • 1 šálek kukuřičného škrobu
  • 1 šálek vody
  • pánev s nepřilnavým povrchem
  • vykrajovátko ve tvaru hvězdičky
  • špejli

 

postup

 

 

foto: Shutterstock

1 Do pánve s nepřilnavým povrchem vsypte kukuřičný škrob a jedlou sodu. Promíchejte, vmíchejte studenou vodu a když se vše rozpustí, pomalu začněte směs zahřívat. Když začne soda syčet a vytvářejí se hrudky, stáhněte pánev z ohně a dále míchejte, dokud hmota nezačne být konzistentní a přestane se lepit na pánev.

 

 

foto: Shutterstock

2 Horkou hmotu opatrně vyndejte z pánve a nechte vychladnout, aby se s ní dalo dále pracovat. Ještě teplou ji rukama důkladně prohněťte. Propracovanou hmotu dejte na vál poprášený kukuřičným škrobem a válečkem ji vyválejte na plát silný asi půl centimetru. Můžete na ni také položit krajku s výraznou strukturou a lehce ji do hmoty válečkem přitisknout. Vytvoříte tak krajkový otisk.

 

 

foto: Shutterstock

3 S pomocí vykrajovátka tvořte z hmoty hvězdičky nebo jiné tvary podle svého vkusu.

 

 

foto: Shutterstock

4 Do každé udělejte s pomocí špejle dírku na protažení provázku. Hvězdičky nechte na pečicím papíru asi 8 až 12 hodin vytvrdnout. Pak je navlékněte na provázek zajistěte uzlíkem a girlandou si ozdobte třeba vánoční stromeček.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Světelné odpočítávání

Světelné odpočítávání

Adventní svícny patří k oblíbené předvánoční výzdobě. Můžete si je zapalovat o adventních nedělích nebo třeba každý den. Chcete si vytvořit svůj vlastní originál? Inspirujte se našimi tipy.

Celý článek

Psí výchova aneb Škola hrou

Psí výchova aneb Škola hrou

Víte, které povely by měl každý pes okamžitě vykonat, a to za každých okolností? Jsou to: „k noze“, „zůstaň“ a „nesmíš“. Přečtěte si, jak s výcvikem psa začít už od štěněte.

Celý článek