Hřejivé vánoční ozdoby

Máte rádi jednoduché tvary a nebojíte se pustit do ručního šití? Tak si s námi vyrobte filcové ozdoby, které si můžete pověsit na vánoční stromek, nebo s nimi vyzdobit interiér. Budete překvapeni, jak vám to půjde snadno a rychle.

Co budete potřebovat:

  • Dekorační filc bílý a červený (KOH-I-NOOR)
  • papír
  • jehlu a vyšívací bavlnky: bílou, červenou, šedou
  • vatu
  • větev
  • bílou barvu ve spreji (např. Prima)
  • silonovou nit na zavěšení větve
  • fix
  • nůžky

 

 

postup:

 

1. Podle makety si překreslete na papír požadovaný tvar ozdoby a vystřihněte ho. Dekorační filc formátu A4 přehněte napůl a tvar na něj podle makety obkreslete.

 

 

2. Filc zajistěte špendlíky proti posunu a tvar vystřihněte. Získáte tak dvě stejné části.

 

 

3. Okraje sešijte kroužkovacím stehem. Bavlnku navlékněte do jehly dvojitě, na konci udělejte uzlík a šít začněte tak, aby uzlík zůstal schovaný uvnitř ozdoby. Potom jehlu vpíchněte asi 0,5cm od okraje látky a také 0,5cm od původního vpichu.

 

 

4. Jehlu s nití provlékněte látkou, vytvořte očko, zespodu jím protáhněte jehlu a steh utáhněte.

 

 

5. Tímto způsobem pokračujte dál. Vzdálenost následujících stehů se rovná výšce stehů.

 

 

6. Ozdobu ale hned nesešívejte celou, ponechte si prostor na vložení vaty.

 

 

7. Do ozdoby napěchujte vatu, můžete si pomoci delším špičatým předmětem, například tužkou. Zbývající část zašijte a přišijte i ouško na zavěšení.

 

 

8. Čistou suchou větev nastříkejte bílou barvou ve spreji a zavěste na silonové nitě na lampu, nebo na dřevěný trám. Ozdoby zavěste na větvičku.

 

 

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Rostliny, které kvetou v zimě

Rostliny, které kvetou v zimě

Nejen tradiční hvězda, hyacint či vánoční kaktus se mohou stát ozdobou obývacího pokoje a potěšit vás v zimě. Rostlin, které kvetou právě v této době, najdete mnohem více.

Celý článek

Přeslička: na hojení ran

Přeslička: na hojení ran

Přesličky patří mezi velmi staré druhy. Nerozmnožují se semeny a nenajdete u nich ani typické květy, jde o rostliny výtrusné. Setkat se můžete se třemi zástupci – přesličkou rolní, bahenní a lesní.

Celý článek

Pozor na psí nadváhu

Pozor na psí nadváhu

Nejen lidem, ale i našim čtyřnohým kamarádům škodí obezita. Způsobuje jim vážné zdravotní potíže a zkracuje jim život. Jak je udržet štíhlé a fit?

Celý článek

Přečtěte si

Dům postavený z příběhů

Dům postavený z příběhů

www.chatar-chalupar.cz

Renata Bernardi pořádá už několik let hojně navštěvované semináře o tvorbě přirozeného, harmonického a účelného bydlení. Můžete jí věřit, vše má vyzkoušeno doslova na vlastní kůži.

Nádobí na indukci

Nádobí na indukci

www.peknebydleni.cz

Pokud jste ještě nikdy nevařili v kvalitním nádobí, s indukční varnou deskou máte jedinečnou příležitost ke změně – pořiďte si nové vhodné hrnce a pánve, které vám zajistí dokonalý výsledek.