Hřejivé vánoční ozdoby

Máte rádi jednoduché tvary a nebojíte se pustit do ručního šití? Tak si s námi vyrobte filcové ozdoby, které si můžete pověsit na vánoční stromek, nebo s nimi vyzdobit interiér. Budete překvapeni, jak vám to půjde snadno a rychle.

Co budete potřebovat:

  • Dekorační filc bílý a červený (KOH-I-NOOR)
  • papír
  • jehlu a vyšívací bavlnky: bílou, červenou, šedou
  • vatu
  • větev
  • bílou barvu ve spreji (např. Prima)
  • silonovou nit na zavěšení větve
  • fix
  • nůžky

 

 

postup:

 

1. Podle makety si překreslete na papír požadovaný tvar ozdoby a vystřihněte ho. Dekorační filc formátu A4 přehněte napůl a tvar na něj podle makety obkreslete.

 

 

2. Filc zajistěte špendlíky proti posunu a tvar vystřihněte. Získáte tak dvě stejné části.

 

 

3. Okraje sešijte kroužkovacím stehem. Bavlnku navlékněte do jehly dvojitě, na konci udělejte uzlík a šít začněte tak, aby uzlík zůstal schovaný uvnitř ozdoby. Potom jehlu vpíchněte asi 0,5cm od okraje látky a také 0,5cm od původního vpichu.

 

 

4. Jehlu s nití provlékněte látkou, vytvořte očko, zespodu jím protáhněte jehlu a steh utáhněte.

 

 

5. Tímto způsobem pokračujte dál. Vzdálenost následujících stehů se rovná výšce stehů.

 

 

6. Ozdobu ale hned nesešívejte celou, ponechte si prostor na vložení vaty.

 

 

7. Do ozdoby napěchujte vatu, můžete si pomoci delším špičatým předmětem, například tužkou. Zbývající část zašijte a přišijte i ouško na zavěšení.

 

 

8. Čistou suchou větev nastříkejte bílou barvou ve spreji a zavěste na silonové nitě na lampu, nebo na dřevěný trám. Ozdoby zavěste na větvičku.

 

 

 


Realizace, text a foto: Jana Ardanová

Další články

Tajemství rajské chuti

Tajemství rajské chuti

Rajčata jsou zdravá a výborně chutnají – zvláště ta z vlastní zahrady. Přečtěte si, jak je správně pěstovat, abyste z jediné rostliny sklidili celý košík plodů.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek