Houpačka pro dlouhány

Houpačka pro dlouhány

Milena Sýkorová: Milá redakce, velmi mě zaujal váš časopis (tak, že jsem se rozhodla pro předplatné), je zajímavý a rozmanitý. Posílám vám svůj příběh, třeba bude někoho inspirovat. Máme zahradu a stále jsem chtěla houpačku, ale peníze bylo potřeba stále na něco jiného, a navíc jsem chtěla „klimbat nohama“, což u žádné prodávané (při mé výšce 176 cm) nebylo možné. Náš kamarád měl starou nepoužívanou a nabídl mi jí. Skočila jsem po ní „všemi deseti“. Celou jsme ji s manželem obrousili, znovu nalakovali. Manžel přidělal dřevěná „kopyta“, aby byla vyšší. Ze staré postele použil lamelové lůžko, které upravil na sedadlo, to prodloužilo sedák pod nohama (jsme totiž všichni velcí). Já jsem ušila ze staré, 10 cm široké molitanové matrace technikou patchworku sedák, opěrák a polštáře. Střecha i sedák a opěrák jsou ze silného plátna. Na sedák a opěrák jsem ho obarvila a střechu pro sjednocení olemovala stejnou květovanou látkou, která je v patchworkových dílech. Na polštáře jsem použila staré džíny, na rubové straně jsou všity jejich kapsy. Střecha se k rámu připevňuje pomocí pásků suchého zipu. Posílám vám fotografie proměny, kterou jsme s manželem provedli. Teď už klimbá nohama i moje dcera (měří 188 cm).

Chcete napsat redakci Rozmarýny nebo se pochlubit svými výtvory?

Pošlete nám své fotografie. Vaše příspěvky mohou být uveřejněny, proto nezapomeňte potvrdit svůj souhlas se zveřejněním a uvést správný tvar vašeho jména.

Plstěné potraviny

Plstěné potraviny

Milá redakce, již dlouho odebírám váš časopis díky daru předplatného k Vánocům od mé dcery a pokaždé po obdržení je to pro mne dnem svátku. Ráda se nechávám inspirovat vašimi ukázkami tvoření. Mám ráda všechny ruční práce, které potěší nejen oko, ale všechny mé blízké. Po několikaletém váhání jsem přece jenom získala odvahu a jedno z mnoha svých tvoření vám zasílám na ukázku. Přeji vám mnoho redakčních úspěchů
Magda Hrstková

Háčkování a perníčkování

Háčkování a perníčkování

Dobrý den Rozmarýno, váš časopis odebírá moje maminka, ale i já jím moc ráda zalistuji a vždy si najdu něco zajímavého. Háčkování a perníčkování je moje velká záliba a relax.
S pozdravem
Renata Pleskačová

Konev v novém kabátku

Konev v novém kabátku

Přeji hezký den a přeposílám do tvoření konev na mléko, kterou jsem náhodou objevila na půdě a které dal můj šikovný bratr nový kabátek. Zatím slouží jako nádoba na vodu, ale myslím, že časem vymyslím jiné využití. Jak se vám líbí? Mně moc.
Mgr. Vlasta Dočekalová

Zdroj inspirace a nápadů

Zdroj inspirace a nápadů

Milá redakce, předplatné vašeho časopisu jsem dostala jako dárek, a hned jsem si ho oblíbila. Je mi zdrojem inspirace a mnoha nápadů. Na ukázku posílám fotku věnce, u kterého jsem se Rozmarýnou nechala inspirovat. Chtěla bych se také podělit o své háčkované výrobky. Mějte se hezky a děkuji za skvělý časopis.
Zuzana Rozmahelová

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.