Efektní orobinec

Plodenství orobince, takzvané doutníky, vám pomohou vytvořit jedinečnou a nevšední dekoraci, pokud s nimi nazdobíte vázu na živé květiny.

Budete potřebovat:

  • plodenství orobince
  • další květiny, například žluté růže a oranžové frézie
  • aranžérský drát
  • nůžky, kleště
  • vhodnou vázu

postup

1 Připravte si vhodnou vázu, do které budete chtít vytvořit květinové aranžmá. Takzvaným doutníkům ustřihněte stonky těsně pod hnědým plodenstvím.

 

2 Vezměte aranžérský drát, ohněte jej napůl a vytvořte z něj smyčku kolem „doutníku“. Takto si připravte více plodenství, podle velikosti vázy.

 

3 Pak oba konce drátu důkladně, po celé délce, do sebe zatočte. Vytvoříte tak silnější drát pro upevnění „doutníku“ na vázu. Toto proveďte u všech plodenství.

 

4 Zakroucený drát ohněte podle obrázku – a podle šířky okraje nádoby – a upevněte jej zvenku na vázu tak, aby „doutník“ přesahoval přes okraj. Ostatní plodenství přichyťte stejným způsobem, avšak v různých výškách. Pak do vázy dejte vodu a naaranžujte růže a frézie.


Další články

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek