Aranžmá v hrnečku

Zvedněte si náladu veselým aranžmá z jarních květů. Místo vázy použijte šálek na čaj po babičce. Získáte tak originální a stylovou dekoraci na stůl.

Budete potřebovat

  • ozdobný široký šálek na čaj
  • zelenou aranžovací hmotu
  • nůž, misku s vodou
  • jarní květiny různých barev
  • zelený mech na doplnění
  • nůžky

Postup:

1 Zelenou aranžovací hmotu seřízněte nožem tak, aby se dobře vešla do šálku. Pak ji položte do misky s vodou a nechte samovolně nasáknout. Vložte ji zpět do hrnečku a můžete začít aranžovat.

2 Jednotlivé květy (narcisy, modřence, macešky a další druhy) postupně zapichujte do hmoty od středu ke krajům tak, aby vznikla kompaktní kytice. Květy uprostřed nechte delší, směrem k okrajům jejich stonky zkracujte. Volný prostor v šálku můžete doplnit mechem.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vřesové dekorace

Vřesové dekorace

Keříky vřesu v květináči nebo truhlíku vám mohou zkrášlit nejen balkon, terasu či okenní parapet, ale můžete si z nich udělat i něžné dekorace do interiéru.

Celý článek

Vyřezávané a ryté dýně

Vyřezávané a ryté dýně

Jak si vyřezat klasickou halloweenskou lucernu s obličejem? Přinášíme vám jednoduchý postup a také několik tipů na zdobení dýní s pomocí nože, dláta nebo rydla.

Celý článek

Kouzlení s dýněmi

Kouzlení s dýněmi

Zdobíte si rádi byt, zápraží či zahradu dýněmi? Máte hned několik možností, jak je využít. Můžete je třeba pomalovat nebo dekorovat různými vyřezávanými vzory.

Celý článek

Veselé tvoření z plsti

Veselé tvoření z plsti

Podzim hýří veselými barvami. Tak se jimi nechte inspirovat a pusťte se do hravého tvoření z dekorační plsti. Ušijte si z ní třeba ozdobu v podobě dýně nebo halloweenské příšerky pro děti.

Celý článek

Přečtěte si