Aranžmá v hrnečku

Zvedněte si náladu veselým aranžmá z jarních květů. Místo vázy použijte šálek na čaj po babičce. Získáte tak originální a stylovou dekoraci na stůl.

Budete potřebovat

  • ozdobný široký šálek na čaj
  • zelenou aranžovací hmotu
  • nůž, misku s vodou
  • jarní květiny různých barev
  • zelený mech na doplnění
  • nůžky

Postup:

1 Zelenou aranžovací hmotu seřízněte nožem tak, aby se dobře vešla do šálku. Pak ji položte do misky s vodou a nechte samovolně nasáknout. Vložte ji zpět do hrnečku a můžete začít aranžovat.

2 Jednotlivé květy (narcisy, modřence, macešky a další druhy) postupně zapichujte do hmoty od středu ke krajům tak, aby vznikla kompaktní kytice. Květy uprostřed nechte delší, směrem k okrajům jejich stonky zkracujte. Volný prostor v šálku můžete doplnit mechem.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Při vytváření dalších ruličkových zvířátek přijdou ke slovu hlavně nůžky, šikovné ruce, a hlavně vaše fantazie. Díky ní se mohou ruličky proměnit v nejrůznější živočichy, například myšky.

Celý článek

Květináče jako malované

Květináče jako malované

Co se starými terakotovými květináči, které už nevypadají pěkně? Využijte je jako malířské plátno, dejte jim nové barvy a vzory a vytvořte si tak originální doplňky. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek