Aranžmá v hrnečku

Zvedněte si náladu veselým aranžmá z jarních květů. Místo vázy použijte šálek na čaj po babičce. Získáte tak originální a stylovou dekoraci na stůl.

Budete potřebovat

  • ozdobný široký šálek na čaj
  • zelenou aranžovací hmotu
  • nůž, misku s vodou
  • jarní květiny různých barev
  • zelený mech na doplnění
  • nůžky

Postup:

1 Zelenou aranžovací hmotu seřízněte nožem tak, aby se dobře vešla do šálku. Pak ji položte do misky s vodou a nechte samovolně nasáknout. Vložte ji zpět do hrnečku a můžete začít aranžovat.

2 Jednotlivé květy (narcisy, modřence, macešky a další druhy) postupně zapichujte do hmoty od středu ke krajům tak, aby vznikla kompaktní kytice. Květy uprostřed nechte delší, směrem k okrajům jejich stonky zkracujte. Volný prostor v šálku můžete doplnit mechem.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Majestátní maják

Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Celý článek

Myška z plsti

Myška z plsti

Baví vás ruční šití drobných dárků a hraček? Vytvořte si s námi filcovou myšku pro radost. Její velikost a barvu zvolte podle své fantazie. Do práce můžete zapojit i děti.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.