Foto: Shutterstock

5 nápadů na originální svícny

Vytvořte si kouzelnou atmosféru při večerním posezení na zahradě vlastnoručně vyrobenými svícny. Přinášíme vám tipy, jak si je snadno a rychle vyrobit z věcí, které nejspíš najdete doma.

Zralé klasy

Obilné klasy jsou krásným a dekorativním symbolem podzimu. Vyzdobte si s nimi i svůj svícen – k jeho výrobě vám stačí obyčejná sklenice a gumička, provázek nebo oboustranná lepicí páska, s jejichž pomocí klasy na sklenici upevníte.

 

Foto: Shutterstock

Plovoucí květiny

Z čerstvých květin a plovoucích svíček, které umístíte do misky s vodou si můžete snadno vytvořit centrální dekoraci stolu, která určitě nadchne všechny stolovníky.

 

Foto: Shutterstock

Zavěšené srdíčko

Efektní závěsný svícen na čajovou svíčku byl vytvořen s pomocí šablonek ve tvaru srdce vystřižených ze samolepicí fólie a nalepených na skleničku přesně proti sobě. Sklenici pak stačilo přetřít univerzálním lepidlem typu Herkules a posypat dekorativními červenými třpytkami, nechat lepidlo zaschnout a šablonky odlepit. K zavěšení poslouží obyčejný provázek.

 

Foto: Shutterstock

Modré světlo

Chcete dát světlu svíčky zajímavý barevný tón, například modrý? Polepte obyčejnou skleničku průsvitnou barevnou fólií. Můžete do ní i vyříznout zajímavý tvar, například srdce. Pak už jen nasypte do skleničky trochu písku nebo kamínků, ozdobte ho stužkou a vložte do něj zapálenou svíčku.

 

Foto: Shutterstock

Květy ve skle

Pěknou širší zavařovací sklenici můžete využít jako svícen i poněkud netradičním způsobem – nalijte do ní vodu, vložte květy a plovoucí svíčku. Získáte tak neotřelou dekoraci.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Bylinky pro zdravé klouby

Bylinky pro zdravé klouby

Trápí vás problémy s klouby? Než začnete hledat vhodné bylinky, které vám mohou pomoci, je třeba znát příčinu potíží. Jiné se hodí k léčbě podvrtnutého kotníku a jiné zpomalí degeneraci kloubů.

Celý článek