Foto: Shutterstock

5 nápadů na originální svícny

Vytvořte si kouzelnou atmosféru při večerním posezení na zahradě vlastnoručně vyrobenými svícny. Přinášíme vám tipy, jak si je snadno a rychle vyrobit z věcí, které nejspíš najdete doma.

Zralé klasy

Obilné klasy jsou krásným a dekorativním symbolem podzimu. Vyzdobte si s nimi i svůj svícen – k jeho výrobě vám stačí obyčejná sklenice a gumička, provázek nebo oboustranná lepicí páska, s jejichž pomocí klasy na sklenici upevníte.

 

Foto: Shutterstock

Plovoucí květiny

Z čerstvých květin a plovoucích svíček, které umístíte do misky s vodou si můžete snadno vytvořit centrální dekoraci stolu, která určitě nadchne všechny stolovníky.

 

Foto: Shutterstock

Zavěšené srdíčko

Efektní závěsný svícen na čajovou svíčku byl vytvořen s pomocí šablonek ve tvaru srdce vystřižených ze samolepicí fólie a nalepených na skleničku přesně proti sobě. Sklenici pak stačilo přetřít univerzálním lepidlem typu Herkules a posypat dekorativními červenými třpytkami, nechat lepidlo zaschnout a šablonky odlepit. K zavěšení poslouží obyčejný provázek.

 

Foto: Shutterstock

Modré světlo

Chcete dát světlu svíčky zajímavý barevný tón, například modrý? Polepte obyčejnou skleničku průsvitnou barevnou fólií. Můžete do ní i vyříznout zajímavý tvar, například srdce. Pak už jen nasypte do skleničky trochu písku nebo kamínků, ozdobte ho stužkou a vložte do něj zapálenou svíčku.

 

Foto: Shutterstock

Květy ve skle

Pěknou širší zavařovací sklenici můžete využít jako svícen i poněkud netradičním způsobem – nalijte do ní vodu, vložte květy a plovoucí svíčku. Získáte tak neotřelou dekoraci.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Výhody venkovních rolet v moderním bydlení

Výhody venkovních rolet v moderním bydlení

Moderní bydlení si klade stále vyšší nároky na komfort, úsporu energie a bezpečnost. Venkovní rolety se stávají stále populárnější volbou pro domy a byty díky svým mnoha výhodám. V tomto článku se podíváme na některé z těchto výhod a proč byste měli zvážit instalaci venkovních rolet ve svém moderním bydlení. Celý článek

Pytlované uhlí zaručí pohodlné topení

Pytlované uhlí zaručí pohodlné topení

Pytlované uhlí je vhodné pro všechny, kteří si váží pohodlí a komfortu. Jakmile poznáte výhody dovozu až před vaše obydlí, už nebudete chtít to obyčejné sypané. Zajímá vás více o baleném uhlí? Přečtěte si v článku. Celý článek