Foto: Shutterstock

5 tipů na dárky pro vášnivé zahradníky

Máte ve svém okolí někoho, kdo miluje zahradničení, a lámete si hlavu s tím, čím jej obdarovat na narozeniny, Vánoce nebo jen tak pro radost? Máme pro vás 5 skvělých tipů na dárky, se kterými zaručeně nešlápnete vedle!

Kvalitní zahradnické nůžky

Kvalitní nůžky – sázka na jistotu! Jsou totiž skvělým univerzálním nástrojem, který se dá použít napříč celou zahradou a neměl by chybět ve výbavě žádného zahradníka. Ocení je zejména milovníci živých plotů a dokonale upravených a tvarovaných rostlin, keřů i stromků.

U značky Fiskars, která je na trhu již neuvěřitelných 374 let, najdete každý typ nůžek, na který si jen vzpomenete. Od klasických ručních nůžek přes nůžky na trávu, na živé ploty až po nůžky pákové a teleskopické, které člověku umožní dostat se i do korun stromů a těžko přístupných míst. Nůžky Fiskars jsou sázka na jistotu.

nůžky fiskars

Foto: Fiskars

Sada zahradnických nástrojů a nářadí

Zahradnické nůžky můžete zakoupit také v praktické sadě s dalšími nástroji, jako je například lopatka, kultivátor, motyčka, pracovní rukavice apod.

A protože péče o zahradu neznamená jen starost o rostliny a stromy, ale zahrnuje sem tam i drobné opravy, určitě neprohloupíte ani s kufříkem plným kvalitního nářadí. Ten běžně obsahuje základní vybavení, jako jsou kleště, šroubovák a bity, imbusové klíče, kladivo, zalamovací nožík a spoustu dalšího.

Foto: Shutterstock

Kompostéry

Obliba kompostování mezi zahradníky v poslední době stále narůstá. Kompostováním snižujete objem odpadu tím, že se organický materiál, který by jinak skončil na skládce, rozloží a přemění v živnou půdu. Tím zároveň výrazně přispějete k redukci skleníkových plynů, jako je například metan, který má neblahý vliv na globální oteplování. A jako bonus, vzniklý kompost výborně zužitkujete jako hnojivo.

Kompostér je zkrátka skvělým dárkem pro někoho, kdo miluje péči o zahradu a zároveň minimalistický a ekologický způsob života.

Zahradní sekačka na trávu

Zahradní sekačka je alfou a omegou krásného trávníku a žádný správný zahradník se bez ní neobejde. Na trhu máte na výběr spoustu modelů, od klasických elektrických či benzínových s výborným výkonem a dlouhou výdrží, přes ruční vřetenové sekačky pro menší plochy až po krovinořezy a strunové sekačky, které se skvěle hodí pro drobné dokončovací práce a konečnou úpravu trávníků podél plotů, obrubníků apod.

Foto: Makita

Ze zahrady rovnou do kuchyně

Pěstuje si ten, koho se chystáte obdarovat, na své zahradě ovocné stromy a keře a neví si rady, jak zužitkovat přebytky ze své úrody? Potěšte jej například sušičkou ovoce nebo šnekovým odšťavňovačem.

Sušička díky nízké teplotě a pomalému procesu sušení zachovává většinu živin a chutí obsažených v plodech. Tím se předchází zbytečnému kažení a následnému vyhazování vlastnoručně vypěstovaných pokladů.

Šnekový odšťavňovač oproti tomu klasickému odstřeďovacímu méně zahřívá lisovanou směs. Zabraňuje tím tak znehodnocení vitamínů a zachovává přirozenou chuť čerstvého ovoce a zeleniny. Tento způsob zpracování je vysoce účinný a současně maximálně šetrný. Věříme, že se neztratí v žádné domácnosti, kde si rádi pochutnají na čerstvé ovocné či zeleninové šťávě.

Další tipy na dárky pro zahrádkáře najdete na e-shopu Jarabák.cz.

Zdroj foto: Shutterstock, Fiskars, Makita


Další články

Trávník, nebo květnatá louka?

Trávník, nebo květnatá louka?

Pečlivě pěstovaný trávník patřil dlouhá léta k ozdobě každé zahrady. V posledních letech je však nahrazují květnaté louky. Obojí má své výhody i nevýhody, přečtěte si jaké.

Celý článek

Něžná krása violek

Něžná krása violek

Když se rozhodnete pěstovat violky, mohou vám zahradu zdobit fialky nebo i macešky. Proč? Oba druhy spojuje český i latinský rodový název violka a Viola. Přečtěte si o nich více.

Celý článek

Begonie do truhlíku, záhonu i na terasu

Begonie do truhlíku, záhonu i na terasu

Můžete si s nimi vyzdobit květinové záhony na zahradě, terasu či balkon zkrášlí begonie v truhlících a doma v bytě vás potěší krásné květy pokojovek. Podívejte se, z jakých druhů můžete vybírat.

Celý článek