Zaujalo nás – mozaika nejen na zdi

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.

 

Znáte diamantovou mozaiku?

Baví vás precizní práce podobná vyšívání, vyžadující přesnost a trpělivost? Vyzkoušejte takzvanou diamantovou mozaiku (nebo také diamantové malování). Touto technikou si můžete vytvořit obrazy na zeď podle předtištěného vzoru na samolepicí podložce, na kterou lepíte jednotlivé kamínky.

 

 

Proměna pomocí šablony

Omrzela vás stará fádní dlažba nebo kachličky v koupelně? Proměňte jejich vzhled s pomocí šablony. Můžete si ji zakoupit (k dostání je nepřeberný počet druhů) nebo si ji sami vyřezat například z pevnější fólie. Barvu volte speciální, podle druhu povrchu. Nejlépe se barva přes šablonu nanáší tupovacím (molitanovým) štětcem nebo houbičkou.

 

 

Zdobené květináče

Mozaikou si můžete vyzdobit i obyčejné květináče z pálené hlíny. Proměníte je tak v jedinečné kousky, které vám ozdobí zahradu či terasu. Na dekorování použijte střepy ze starého otlučeného porcelánu, který už nepoužíváte.

 


Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Výzdoba s vůní jehličí

Výzdoba s vůní jehličí

I jediná smrková, borová či jedlová větvička disponuje onou nenahraditelnou ingrediencí, která přičaruje do našich příbytků kouzlo Vánoc. Zakomponování do sváteční výzdoby je tak sázkou na jistotu.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…