Zaujalo nás – mozaika nejen na zdi

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.

 

Znáte diamantovou mozaiku?

Baví vás precizní práce podobná vyšívání, vyžadující přesnost a trpělivost? Vyzkoušejte takzvanou diamantovou mozaiku (nebo také diamantové malování). Touto technikou si můžete vytvořit obrazy na zeď podle předtištěného vzoru na samolepicí podložce, na kterou lepíte jednotlivé kamínky.

 

 

Proměna pomocí šablony

Omrzela vás stará fádní dlažba nebo kachličky v koupelně? Proměňte jejich vzhled s pomocí šablony. Můžete si ji zakoupit (k dostání je nepřeberný počet druhů) nebo si ji sami vyřezat například z pevnější fólie. Barvu volte speciální, podle druhu povrchu. Nejlépe se barva přes šablonu nanáší tupovacím (molitanovým) štětcem nebo houbičkou.

 

 

Zdobené květináče

Mozaikou si můžete vyzdobit i obyčejné květináče z pálené hlíny. Proměníte je tak v jedinečné kousky, které vám ozdobí zahradu či terasu. Na dekorování použijte střepy ze starého otlučeného porcelánu, který už nepoužíváte.

 


Další články

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

3 tipy pro DIY venkovní posezení

3 tipy pro DIY venkovní posezení

Venkovní sezóna je v plném proudu a nabízí možnost posezení na zahradě či terase. Nemusíte ale utratit spoustu peněz za nový zahradní nábytek. Připravili jsme pro vás tipy, jak si ho levně a svépomocí vyrobit nebo zrenovovat a dopřát si příjemné chvíle relaxace.

Celý článek

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Při vytváření dalších ruličkových zvířátek přijdou ke slovu hlavně nůžky, šikovné ruce, a hlavně vaše fantazie. Díky ní se mohou ruličky proměnit v nejrůznější živočichy, například myšky.

Celý článek