Zaujalo nás – mozaika nejen na zdi

Rozmanité tipy a nápady, jak si zútulnit domov a zahradu.

 

Znáte diamantovou mozaiku?

Baví vás precizní práce podobná vyšívání, vyžadující přesnost a trpělivost? Vyzkoušejte takzvanou diamantovou mozaiku (nebo také diamantové malování). Touto technikou si můžete vytvořit obrazy na zeď podle předtištěného vzoru na samolepicí podložce, na kterou lepíte jednotlivé kamínky.

 

 

Proměna pomocí šablony

Omrzela vás stará fádní dlažba nebo kachličky v koupelně? Proměňte jejich vzhled s pomocí šablony. Můžete si ji zakoupit (k dostání je nepřeberný počet druhů) nebo si ji sami vyřezat například z pevnější fólie. Barvu volte speciální, podle druhu povrchu. Nejlépe se barva přes šablonu nanáší tupovacím (molitanovým) štětcem nebo houbičkou.

 

 

Zdobené květináče

Mozaikou si můžete vyzdobit i obyčejné květináče z pálené hlíny. Proměníte je tak v jedinečné kousky, které vám ozdobí zahradu či terasu. Na dekorování použijte střepy ze starého otlučeného porcelánu, který už nepoužíváte.

 


Další články

Narcisy, nenáročné květiny na záhony i do skalek

Narcisy, nenáročné květiny na záhony i do skalek

K výhodám narcisů patří poměrně snadné pěstování. Jsou méně náročné než tulipány, nemusíte je pravidelně přesazovat do dobře vyhnojené půdy, stačí jednou za tři až čtyři roky. Méně tvoří dceřiné cibule ani nejsou tak citlivé na kvalitu zeminy. Lépe se hodí zejména do vlhčích míst s vyšší hladinou spodní vody, kde ostatní cibuloviny hnijí. Neohrožují je tolik ani virózy.

Celý článek

Zkrášlete se motýlí broží

Zkrášlete se motýlí broží

Jsou krásné a originální. Vytvořte si svou vlastní vyšívanou brož, například ve tvaru pestrého motýlka. Patříte-li mezi zkušené vyšívačky, bude to pro vás hračka!

Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.