Zabalte dárky ekologicky

Kvůli jednomu večeru v roce nemusíte kupovat spoustu drahého luxusního papíru, který pak druhý den vyhodíte do popelnice. Lesklý papír a mašličky se navíc obtížně recyklují, kvůli použití metalických barev a lakování mohou také uvolňovat nebezpečné látky. bez nich se snadno obejdete. Můžete zabalit dárky tak, abyste zbytečně nezatěžovali přírodu, a přitom věnovali něco skutečně krásného, originálního, a navíc vlastnoručně vyrobeného. Inspirujte se našimi tipy.

Zelené větvičky se šiškou

Zabalte dárečky do obyčejného recyklovaného balicího papíru, který pak můžete znovu využít. Převažte je přírodním provázkem a jako ozdobu použijte zelené větvičky, které vám zbydou po úpravě vánočního stromku nebo které si nasbíráte ze spadaných větví v lese. Krásně vypadá i ozdoba v podobě přírodní šišky.

 

 

 


Látkové krajky

Dozdobte dárečky krajkovou stuhou. Po rozbalení ji pak můžete znovu použít – nejen k balení dárků, ale i k dalšímu libovolnému tvoření.

 

 

 

Papírové sněhové vločky

Něžnou a originální výzdobu na každý dárek můžete snadno vystřihnout z obyčejného kancelářského nebo jemného balicího papíru. Stačí poskládat čtverec papíru na šestnáctiny, vzít do ruky nůžky a popustit uzdu své fantazii…

 

 

 


Balení technikou furoshiki

Místo papíru můžete také použít kus látky (například šátek, ubrousek nebo čtvercový kus jakékoli jiné vhodné textilie) a zabalit do něj dárek japonskou metodou furoshiki. Obal se tak stane další pěknou součástí dárku – věnujete tak dva dary v jednom.

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Krásné a vděčné pelargonie

Krásné a vděčné pelargonie

Pelargonie neboli muškáty stále patří k nejoblíbenějším květinám do truhlíků. Za staletí byly vyšlechtěné k naprosté dokonalosti, a tak si lze vybírat z nekonečného množství barev a variant.

Celý článek

Aranžmá s tulipány

Aranžmá s tulipány

Milujete tulipány? Vytvořte si z nich jarní dekoraci na stůl a užijte si jejich krásy do sytosti. Můžete je také krásně zkombinovat s pastelově růžovými karafiáty.

Celý článek

Jarní květinové dekorace

Jarní květinové dekorace

Nejkrásnější dekorací do bytu, na balkón či do zahrady jsou živé květy. Na jaře je všude k dostání spousta cibulovin a dalších květů. Jak si je doma zasadit, aby jejich krása vynikla?

Celý článek

Přečtěte si

Dřevěné schodiště

Dřevěné schodiště

www.chatar-chalupar.cz

Dřevo je pro konstrukci schodů materiálem veskrze tradičním, který má i v současnosti stále co nabídnout. Velké oblibě se těší především v chalupách, venkovských domech a dřevostavbách.