Veselí hmyzáčci z filcu

Vyrobte si společně s dětmi pestré kamarády z říše hmyzu. Inspirujte se naším návodem a vytvořte si usměvavou housenku, včelku, berušku nebo motýlka.

Budete potřebovat

  • barevný filc (zde růžový, červený, světle a tmavě zelený, žlutý, oranžový, bílý a černý)
  • jehlu a barevné nitě
  • nůžky
  • černý fix na textil
  • duté vlákno
  • tužku
  • lepidlo na textil

 

 

Postup

 

 

 

1 Na housenku si nakreslete a ze zeleného filcu dvakrát vystřihněte tvar tělíčka. Z tmavě zeleného filcu vystřihněte skvrnky a tykadla. Z růžového oválek na obličej.

 

 

 

2 Skvrnky našijte zelenou nití na jednu část těla. Na růžový oválek nakreslete tenkým fixem na textil oči a pusinku. Tvářičky vystřihněte z červeného filcu a přišijte nebo přilepte lepidlem na textil.

 

 

 

3 Obličej housenky přišijte na tělíčko a oba díly po obvodu sešijte. Před dokončením šití housenku mírně vyplňte dutým vláknem.

 

 

 

4 Podobně jako u housenky si připravte obličeje i pro motýla, včelku a berušku. Tužkou si na filc podle obrázků předkreslete tvary částí jednotlivých hmyzáčků a vystřihněte je. Tělíčka vystřihněte vždy dvakrát.

 

 

 

5 Tělo včelky vytvořte ze žlutého oválku a dvou černých proužků. Křídla vystřihněte z bílého filcu a obšijte je černou nití. Nezapomeňte na tykadla. Včelku sešijte po obvodu a mírně ji vycpěte.

 

 

 

6 Berušku vytvořte z černého oválku jako těla a červených krovek s bílými puntíky. Přišijte nebo přilepte jí černá tykadla.

 

 

 

7 Tělo motýlka vytvořte sešitím dvou oranžových oválků, opět je lehce vycpěte. Křídla mohou být růžová, zdobená žlutými a červenými kolečky. Na křídla je nalepte nebo je přišijte.

 

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Designové květináče s pruhy

Designové květináče s pruhy

Ze starších misek a květináčů si můžete vytvořit designové stojany na květiny a ozdobit si s nimi třeba stůl na terase či v zahradě. Je to snadné a rychle hotové. Postupujte podle našeho návodu.

Celý článek

Originální květinový stojan

Originální květinový stojan

Vejde se na balkon či terasu, ale může dělat parádu i na zápraží či v zahradě. Navíc na něj zužitkujete i staré nepoužívané štafle. Květinový stojan si snadno vyrobíte, přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Pestrá a zábavná mozaika

Pestrá a zábavná mozaika

Mozaika je starobylá výtvarná technika, která vůbec není tak náročná, jak by se mohlo zdát. Pustit se do ní může opravdu každý, kdo si rád hraje a experimentuje. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek