Veselá dýně z papíru

Efektní dekoraci ve tvaru halloweenské dýně si můžete vyrobit i z papíru. Zapojte do práce i děti, s naším postupem vše hravě zvládnete.

Budete potřebovat

  • oranžovou a černou čtvrtku A4
  • pravítko
  • řezák
  • nůžky
  • děrovačku
  • tužku
  • provázek
  • průhlednou lepicí pásku nebo lepidlo na papír

 

Postup

 

 

foto: Shutterstock

1 S pomocí pravítka a řezáku si z oranžových čtvrtek nařezejte 12 kusů proužků širokých asi 1,5 cm a dlouhých, jako je šířka čtvrtky velikosti A4.

 

 

foto: Shutterstock

2 Nařezané proužky přeložte napůl, abyste si přehybem vyznačili střed. Středy proužků s pomocí děrovačky proděravte. Otvorem ve všech proužcích protáhněte provázek s uzlíkem na konci.

 

 

foto: Shutterstock

3 Nyní všechny proužky rovnoměrně paprskovitě rozprostřete jako na obrázku. Dbejte na to, aby mezi proužky byly stejně široké rozestupy. Kousky průhledné lepicí pásky (nebo lepidlem na papír) k sobě proužky kolem provázku slepte.

 

 

foto: Shutterstock

4 Děrovačkou udělejte otvor na konci každého proužku. Jednotlivé proužky pak postupně jeden za druhým, jak leží vedle sebe, navlékejte na provázek (viz obrázek).

 

 

foto: Shutterstock

5 Z konce provázku vytvořte poutko jako stopku a konec zauzlujte.

 

 

foto: Shutterstock

6 Z černé čtvrtky vystřihnete tvary očí, nosu a pusy, připomínající vyřezaný obličej, a přilepte je na dýni.

 

 

foto: Shutterstock

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

Vizovické pečivo je tradiční ukázkou valašské lidové umělecké tvorby. Jeho výrobou se začali zabývat manželé Lutonští ve Vizovicích v polovině 19. století.

Celý článek

Toalety nejen pro kočky

Toalety nejen pro kočky

Velkým plusem kočičích společníků je, že se snadno naučí chodit na toaletu a mohou tudíž zůstat celý den doma bez venčení. Ta stejně dobře poslouží i štěňatům a malým psíkům.

Celý článek

Přečtěte si

Opravy kamenných staveb

Opravy kamenných staveb

www.chatar-chalupar.cz

Suchou zídku obvykle postačí doskládat vhodnými typy kamenů a dosypat hlínou. Jestliže vyžaduje opravu kamenná zahradní stavba, pilíř venkovní kuchyně, nebo zděná opěrná zeď, bude to o něco pracnější.

Umění a řemeslo v zahradě

Umění a řemeslo v zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Kultivovaná zahrada by měla mít nějaký zajímavý prvek navíc, který ji ozvláštní a odliší od těch ostatních. A co může být vhodnější než umělecký artefakt nebo užité umění, v němž se snoubí praktičnost s krásou.

Zkuste mramor!

Zkuste mramor!

www.peknebydleni.cz

Tento ušlechtilý kámen byl odjakživa symbolem luxusu. Oživte svůj domov tímto na dotek sice chladným, ale vznešeným materiálem. Ať už na větší ploše, nebo ve formě menších zajímavých doplňků…