Foto: Shutterstock

Barevný věneček se šiškami

Kombinace šišek a slaměnek je velice dekorativní a poslouží vám k výrobě přírodního věnečku, který může zdobit váš domov od Vánoc až do jara. Jeho výroba je rychlá a jednoduchá.

Budete potřebovat:

  • slaměný základ věnce
  • šišky
  • bílou akrylovou barvu a štětec
  • květy slaměnek
  • tavnou pistoli
  • vázací drátek

Postup:

 

Foto: Shutterstock

Šišky lehce přetřete bílou akrylovou barvou a nechte zaschnout. S pomocí tavné pistole je pak postupně nalepte na vnější obvod věnečku.

Další řadu vytvořte přilepením květů slaměnek, pak, směrem do středu, opět nalepte řadu šišek, a nakonec do vnitřního kruhu, ještě vlepte slaměnky.

Celý věneček nakonec zpevněte omotáním vázacího drátku a vytvořte poutko na zavěšení. Věnec můžete i jen položit na stůl.


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Korálkový závěs na květiny

Korálkový závěs na květiny

Staré nepoužívané síto po babičce může ještě sloužit jako parádní závěs na kvetoucí převislé květiny. Podívejte se, jak na to, a pusťte se do proměny spolu s námi!

Celý článek

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Roztomilé myšky z ruliček od papíru

Při vytváření dalších ruličkových zvířátek přijdou ke slovu hlavně nůžky, šikovné ruce, a hlavně vaše fantazie. Díky ní se mohou ruličky proměnit v nejrůznější živočichy, například myšky.

Celý článek

Květináče jako malované

Květináče jako malované

Co se starými terakotovými květináči, které už nevypadají pěkně? Využijte je jako malířské plátno, dejte jim nové barvy a vzory a vytvořte si tak originální doplňky. Přečtěte si, jak na to.

Celý článek