Věnec ze suchých květů

V zimě můžete pro tvoření využít sušené květy – buď z vlastní zahrádky nebo zakoupené. Doplňte je dalšími suchými přírodninami a ozvláštněte drobnými světélky.

Budete potřebovat

  • sušenou statici (limonku)
  • paličky makovic
  • slaměný korpus věnce
  • pevný tenčí provázek nebo vázací drát
  • nůžky
  • světelný řetěz s LED žárovičkami

 

postup

 

1 Nejdříve statici rozebereme na menší snítky a uvazujte je pevně kolem věnce. Dbejte na to, aby byly schované i vnitřní a vnější okraje, a snažte se udržet kulatý tvar. Na konci, kde se větvičky setkávají, nadzdvihněte ty větvičky, kterými jste začínali.

 

2 Na hotový věnec připevněte šňůrku na zavěšení. Nevzhledné větvičky odstřihněte a věnec doupravte. Paličky makovic zkraťte a zapíchněte na několika místech do věnce. Nakonec ho omotejte světelným řetězem s drobnými LED žárovičkami.

 

 

 


Realizace, text a foto: Dana Hojgrová – Truhlice; truhlicek.blogspot.cz

Další články

Námořnický věnec

Námořnický věnec

Přivezli jste si od moře kamínky, mušle a jiné drobnosti? Využijte je k výrobě věnce. Pokaždé, když půjdete kolem něj, se můžete zasnít a na okamžik pocítit závan svěžích dálek.

Celý článek

Mini domečky ze dřeva

Mini domečky ze dřeva

Malé domečky patří mezi kouzelné dekorace, které váš interiér zútulní a vnesou do něj prvek hravosti. Můžete si je snadno vytvořit z různých materiálů – například ze dřeva.

Celý článek

Veselá letní brož

Veselá letní brož

Z polymerové hmoty můžete vytvářet naprosto cokoliv! Třeba i letní brož s vlnkovaným vzorem. Její výroba se skládá z jednoduchých kroků, které určitě zvládnete i vy. Výsledek ale bude stát za to.

Celý článek

Přečtěte si

Papírna pod Ještědem

Papírna pod Ještědem

www.chatar-chalupar.cz

Cesta za splněním snu bývá někdy dlouhá a ne vždy přímočará. Manžele Gorcovi nakonec zavedla z Prahy až do malebné vsi Zdislava v Podještědí. Vybudovali tu ruční papírnu i svůj nový domov.

Sezení pro jednoho?

Sezení pro jednoho?

www.peknebydleni.cz

Někdy je dobré myslet chvíli jen na sebe. Nedělit se s nikým o prostor. Odpočinout si pěkně sám ve svém pohodlném křesle, číst si nebo se dívat na film. Jestli ještě vaše milované křesílko nemáte, zde je pár tipů…

Rostliny do vlhkých zákoutí

Rostliny do vlhkých zákoutí

www.floranazahrade.cz

Vlhký kout na zahradě nemusí nutně zarůstat kopřivami, bude se v něm dařit řadě květin. Pokud zde navíc vytvoříte kamennou terásku, která odvede z půdy vodu a vytvoří sušší a teplejší podmínky, lze sem vysadit i mnohé další druhy. Inspirujte se.