Foto: Alena Isabella Grimmichová

Už znáte techniku quilling?

Vyrobte si něžný věneček plný květin, které vám neuvadnou. Podívejte se, jak je vytvoříte technikou zvanou quilling.

Budete potřebovat:

  • barevné papíry
  • slaměný korpus na věnec
  • organtýn
  • stužku
  • tavnou pistoli nebo dvousložkové lepidlo
  • špejle
  • řezák
  • lepidlo na papír

Postup:

 

Foto: Alena Isabella Grimmichová

Květy vytvořte z širších papírových proužků. Při tvorbě květů pracujte s jednou nebo dvěma šířkami proužků. Pracujete-li s dvěma šířkami, použijte užší proužek na střed květu a širší na okvětní plátky. Květ můžete zhotovit z jedné barvy papíru, ale také je možné slepit několik různě barevných proužků k sobě, a vytvořit tak pestrobarevný květ. My jsme pracovali s modrými a žlutými odstíny, přičemž žlutou barvu jsme použili na středy modrých kytiček.

 

Foto: Alena Isabella Grimmichová

Z modrých papírů velikosti A4 nařežte proužky o šířce 3 cm a z modrých papírů proužky o šířce 1 a 1,5 cm. Můžete je na jedné straně sestřihnout nůžkami se zubatým ostřím. Proužkům dále nastříhejte na jedné straně podélné třásně široké 3–5 mm. To neplatí pro žluté proužky šířky 1 cm, těm postačí zubatý okraj. Proužky na květy slepte ze dvou a půl až tří proužků (tedy 2,5 – 3 délek formátu A4). Abyste měli různé květy, střídavě slepujte všechny připravené odstíny modré. Pokud vytváříte květy se středem, přilepte na začátek jeden celý nebo polovinu žlutého proužku podle toho, jak výrazný střed chcete mít.

 

Foto: Alena Isabella Grimmichová

Slepené proužky pevně namotejte na špejli tak, aby žlutá část byla uvnitř. Namotané proužky stáhněte ze špejle a volný konec slepte. Je dobré přetřít lepidlem i spodek květu, dojde tím k jeho zpevnění.

 

Foto: Alena Isabella Grimmichová

Květ rozevřete tak, že proužky prsty uhladíte směrem od středu k okrajům. Vytvořte si dostatečný počet květin k pokrytí celého věnce.

 

Foto: Alena Isabella Grimmichová

Slámový věnec omotejte světle modrým organtýnem a převažte stuhou, v našem případě béžovou s bílými puntíky.

 

Foto: Alena Isabella Grimmichová

Květy na věnec přilepte nebo přišpendlete tak, aby tvořily pravidelný kruh, podobně jako když věnec uvijete z živých květin.

 


Realizace, text a foto: Alena Isabella Grimmichová

Další články

Balzám na rty s olejem z levandulí

Balzám na rty s olejem z levandulí

Tento balzám z přírodních surovin je skvělý na hydrataci a ochranu rtů. Navíc je obohacen o esenciální levandulový olej, který má uklidňující a hojivé účinky. Vyrobte si ho spolu s námi.

Celý článek

Květinová výzdoba snadno a rychle

Květinová výzdoba snadno a rychle

Svatební hostina si žádá speciální výzdobu. Nejkrásnější je taková, kterou vytvoříte z živých květin, ideálně v bílé a růžové barvě. Její výroba nemusí zabrat moc času, podívejte se, jak na to.

Celý článek