Valentýnské přáníčko

Pošlete své lásce vlastnoručně vyrobenou Valentinku. Bude originálnější než ta kupovaná a dozajista i více potěší… Podle našeho návodu to snadno zvládnete.

Budete potřebovat

  • čtvrtku A4 v přírodním odstínu na přáníčko
  • bílou čtvrtku na šablony
  • bílý papír
  • barevné papíry – odstíny červené a růžové
  • tužku
  • nůžky
  • lepidlo na papír nebo oboustrannou lepicí pásku
  • černý fix nebo pero
  • červený fix

 

postup

1 Na bílou čtvrtku si podle vzoru nakreslete tvar srdce, mráčku a balonového koše. Tvary vystřihněte a vyrobte si tak šablony.

2 Podle šablon si na bílý papír obkreslete dva koše a tři mráčky. Z barevných červených a růžových papírů si vystřihněte čtyři srdíčka.

3 Čtvrtku A4 v přírodním odstínu přehněte napůl a vytvořte tak základ přáníčka. Vystřižené tvary si nejprve poskládejte na titulní stranu přáníčka podle obrázku a teprve potom je lepidlem na papír nebo oboustrannou lepicí páskou přilepte.

4 Srdce, představující „balón“ je tvořeno dvěma srdíčky různých barev na sobě. Nejprve po celé ploše přilepte to spodní. Na něj pak nalepte druhé, a to tak, že ho nejprve svisle přeložíte napůl a pak ho na spodní srdíčko přilepíte pouze podél středového přehybu. „Balón“ tak získá třetí rozměr. Nakonec dokreslete fixem nebo perem závěsná lana ke koši a na koš namalujte červeným fixem srdíčko. A nezapomeňte dovnitř přáníčka napsat milý vzkaz své lásce.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Návrat do Krkonoš

Návrat do Krkonoš

Dřevěné chalupě se třemi štíty to na kopci nad obcí sluší. Medově září v zeleni trávníku, kde si starší i mladé stromy a remízek z keříků exkluzivně užívají prostoru. Přístup sem není snadný, cesta vzhůru je prudká, a tak pro nás paní Hana přijela dolů na malé parkoviště autem s pohonem všech kol.

Celý článek

Bydlet jako na severu

Bydlet jako na severu

Základem skandinávského stylu bydlení jsou světlá výmalba, dřevěný nábytek, doplňky inspirované přírodou, hřejivé textilie a především funkčnost, jednoduchost a vzdušnost.

Celý článek

Zdobená lahev

Zdobená lahev

Zpříjemněte si dlouhé zimní večery rukodělnou činností a vytvořte si doplňky, které zútulní váš domov. Využijte při tom osvědčenou kombinaci juty a krajky.

Celý článek

Přečtěte si

Loukykvět

Loukykvět

www.chatar-chalupar.cz

V pouhých dvaceti letech se Karol pustila do riskantního projektu. Dnes, o pět roků později, sklízí spolu se svým manželem velké úspěchy. Farma Loukykvět je vyhledávanou oázou milovníků tradičních druhů květin.

Potomci hrázděných domů

Potomci hrázděných domů

www.peknebydleni.cz

Typový rodinný dům OKAL se vyznačuje střídmým architektonickým stylem s prosklenou fasádou a sedlovou střechou s malým sklonem. Tento dům si dokážete snadno představit jak v samotném centru města, tak zasazený do zelených ploch na jeho okraji.