Valentýnské přáníčko

Pošlete své lásce vlastnoručně vyrobenou Valentinku. Bude originálnější než ta kupovaná a dozajista i více potěší… Podle našeho návodu to snadno zvládnete.

Budete potřebovat

  • čtvrtku A4 v přírodním odstínu na přáníčko
  • bílou čtvrtku na šablony
  • bílý papír
  • barevné papíry – odstíny červené a růžové
  • tužku
  • nůžky
  • lepidlo na papír nebo oboustrannou lepicí pásku
  • černý fix nebo pero
  • červený fix

 

postup

1 Na bílou čtvrtku si podle vzoru nakreslete tvar srdce, mráčku a balonového koše. Tvary vystřihněte a vyrobte si tak šablony.

2 Podle šablon si na bílý papír obkreslete dva koše a tři mráčky. Z barevných červených a růžových papírů si vystřihněte čtyři srdíčka.

3 Čtvrtku A4 v přírodním odstínu přehněte napůl a vytvořte tak základ přáníčka. Vystřižené tvary si nejprve poskládejte na titulní stranu přáníčka podle obrázku a teprve potom je lepidlem na papír nebo oboustrannou lepicí páskou přilepte.

4 Srdce, představující „balón“ je tvořeno dvěma srdíčky různých barev na sobě. Nejprve po celé ploše přilepte to spodní. Na něj pak nalepte druhé, a to tak, že ho nejprve svisle přeložíte napůl a pak ho na spodní srdíčko přilepíte pouze podél středového přehybu. „Balón“ tak získá třetí rozměr. Nakonec dokreslete fixem nebo perem závěsná lana ke koši a na koš namalujte červeným fixem srdíčko. A nezapomeňte dovnitř přáníčka napsat milý vzkaz své lásce.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Mokré filcování

Mokré filcování

Filcování neboli plstění, je proces, během kterého vzniká z vlny pevná homogenní struktura. Vlněná vlákna se spojí a vytvoří materiál, který je tvarově stabilní a zároveň si ponechává vlastnosti vlny.

Celý článek

Majestátní maják

Majestátní maják

Vyrobte si spolu s dětmi krásný maják. Můžou si s ním pak vyzdobit pokojíček nebo zahradní chatičku. Díky LED svíčce jim bude maják opravdu za nocí svítit na cestu.

Celý článek

Myška z plsti

Myška z plsti

Baví vás ruční šití drobných dárků a hraček? Vytvořte si s námi filcovou myšku pro radost. Její velikost a barvu zvolte podle své fantazie. Do práce můžete zapojit i děti.

Celý článek

Přečtěte si

Okenní šambrány

Okenní šambrány

www.chatar-chalupar.cz

Okenní šambrány, orámování okenních otvorů, najdeme snad na každém domě – vyjma těch moderních. Jde o profilované a různě zdobené rámování, zpravidla štukové, někdy i jen malované.