Valentýnské přáníčko

Pošlete své lásce vlastnoručně vyrobenou Valentinku. Bude originálnější než ta kupovaná a dozajista i více potěší… Podle našeho návodu to snadno zvládnete.

Budete potřebovat

  • čtvrtku A4 v přírodním odstínu na přáníčko
  • bílou čtvrtku na šablony
  • bílý papír
  • barevné papíry – odstíny červené a růžové
  • tužku
  • nůžky
  • lepidlo na papír nebo oboustrannou lepicí pásku
  • černý fix nebo pero
  • červený fix

 

postup

1 Na bílou čtvrtku si podle vzoru nakreslete tvar srdce, mráčku a balonového koše. Tvary vystřihněte a vyrobte si tak šablony.

2 Podle šablon si na bílý papír obkreslete dva koše a tři mráčky. Z barevných červených a růžových papírů si vystřihněte čtyři srdíčka.

3 Čtvrtku A4 v přírodním odstínu přehněte napůl a vytvořte tak základ přáníčka. Vystřižené tvary si nejprve poskládejte na titulní stranu přáníčka podle obrázku a teprve potom je lepidlem na papír nebo oboustrannou lepicí páskou přilepte.

4 Srdce, představující „balón“ je tvořeno dvěma srdíčky různých barev na sobě. Nejprve po celé ploše přilepte to spodní. Na něj pak nalepte druhé, a to tak, že ho nejprve svisle přeložíte napůl a pak ho na spodní srdíčko přilepíte pouze podél středového přehybu. „Balón“ tak získá třetí rozměr. Nakonec dokreslete fixem nebo perem závěsná lana ke koši a na koš namalujte červeným fixem srdíčko. A nezapomeňte dovnitř přáníčka napsat milý vzkaz své lásce.

 


Text: red; foto: Shutterstock

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Tmavomodré mlsání

Tmavomodré mlsání

Pochutnáte si rádi na ovocných moučnících? Můžete si je dopřát k obědu, ke svačince nebo je nabídnout hostům ke kávě. Co takhle šťavnatý borůvkový koláč, lehké taštičky nebo nadýchané muffiny?

Celý článek

Působivé hortenzie

Působivé hortenzie

Jejich květy jsou v zahradě nepřehlédnutelné, navíc vypadají krásně ve váze i v nejrůznějších květinových dekoracích včetně věnců. A tak není divu, že hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným rostlinám. Jak je správně pěstovat a z jakých druhů vybírat?

Celý článek

Péče o chrup psů a koček

Péče o chrup psů a koček

Představa psa s kartáčkem na zuby je sice úsměvná, přesto šlo donedávna spolu s okusováním tvrdých předmětů o jediný způsob čištění zvířecího chrupu v domácím prostředí. Nyní s péčí o chrup účinně pomáhají přípravky podávané v krmivu.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.