Ušetřete na plynu co nejvíce. Stačí porovnat dodavatele

Během doby fixace se cena za plyn nemění. Jakmile se však tato lhůta blíží ke konci, budete svým dodavatelem upozorněni na změny cen. Pokud se obáváte vysokých výdajů, můžete zvážit přechod ke konkurenci. Abyste však mohli zjistit, zdali se vám taková změna vyplatí, je ideální cestou využít online nástroje, které vám přehledně srovnají veškeré nabídky.

Zkuste jít nejprve cestou úspory

Před změnou dodavatele můžete vyzkoušet také pár triků na úsporu plynu v domácnosti. Velmi vysoké procento z celého vyúčtování tvoří výdaje za plyn používaný k vytápění, které se liší v závislosti na tom, jak dobrou má vaše bydlení tepelnou izolaci.

V případě, že obýváte starý dům, který nemá vhodné zateplení, může jít ročně o velmi vysoké ztráty. Ideálním způsobem, jak problém vyřešit, je zavolat si odborníka s termovizí, který se na vaše bydlení podívá podrobněji a najde konkrétní místa, kde uniká nejvíce tepla. Ta pak budete moci zajistit tak, abyste ušetřili.

Větrejte s rozumem

Mnohdy není problém jen ve špatné izolaci, ale také v nevhodné podobě větrání. Dlouze otevřená okna jen z malé části nejsou tak účinná, jako krátkodobé a intenzivní větrání. Při něm se totiž nestihnou ochladit zdi a vzduch se vymění za čerstvý. Ideální jsou v takovém případě pasivní domy, které využívají rekuperaci vzduchu, při které je teplo maximálně šetřeno a zároveň dochází k neustálé obnově vzduchu.

Vařte úsporně

Kromě topení můžete plyn v domácnosti využívat také na vaření. Někdy však plotýnka zbytečně funguje i ve chvíli, kdy by ji mohla nahradit úspornější varianta v podobě rychlovarné konvice. Používejte proto plyn na vaření jen v té chvíli, kdy je to k vaření nezbytně nutné. Můžete tak ušetřit nejen vaše výdaje, ale také životní prostředí, pro které je výroba plynu náročná.

Výměna kotle

Možná vám na začátku bude připadat, že jde jen o další výdaj. Starý kotel ale nemusí být tak účinný a vaše spotřeba plynu bude mnohem vyšší. Proto raději zakupte nový kotel nebo zavolejte odborníka na revizi a investice se vám v průběhu budoucích let vyplatí. Cena plynu sice v takovém případě zůstane stejná, ale vaše výdaje se na ročním zúčtování mohou zcela změnit.

Srovnání cen různých dodavatelů

Sehnat veškeré podklady a ceny od různých dodavatelů je náročné a zdlouhavé. Abyste se však dozvěděli, jaká je konkrétní cena plynu 2022, nemusíte vše obcházet individuálně všechny pobočky nebo hledat podklady na webových stránkách dodavatelů. Ceník plynu totiž přehledně srovnává online nástroj, který má stále k dispozici aktuální data a podle vašich předvoleb vám ukáže nejlepší nabídku. K dispozici tak budete mít nabídky různých dodavatelů, u kterých si v klidu můžete přečíst smluvní podmínky, poslat jim nezávazně dotazy a na základě toho se rozhodnout, jestli se vám změna vyplatí.

Vaše výdaje se tak můžou i při stejné spotřebě snížit o výraznou část. Pokud změnu dodavatele navíc nakombinujete s výše zmíněnými úspornými opatřeními, můžete se na konci zúčtovacího období těšit z úspory v řádu stovek až tisíců korun.

Komerční prezentace


Další články

Jak stylizovat Nike Air Max při každodenním nošení?

Jak stylizovat Nike Air Max při každodenním nošení?

Podzim se již naplno ohlásil, a tak nastal nejvyšší čas na pořádné podzimní nákupy. Podívejte se na aktuální módní trendy Nike Air Max a vykročte do pochmurných dnů v těch nejstylovějších a nejpohodlnějších botách. Nabídka je skutečně pestrá a jistě si z ní vyberou ženy, muži i děti.
Celý článek
Co všechno lze udělat pro upevnění svého zdraví?

Co všechno lze udělat pro upevnění svého zdraví?

Každý má jen jedno zdraví a další už nedostane. Proto bychom o něj měli náležitě pečovat, což se ne vždy děje. Kupodivu kvůli tomu není potřeba zcela od základu měnit svůj život.
Mnohdy bohatě postačí začít se jen o trochu více hýbat, případně vylepšit si jídelníček. Rovněž je dobré pořídit si i některé kvalitní doplňky stravy. Celý článek

Už znáte herbář časopisu Flóra?

Už znáte herbář časopisu Flóra?

Sezóna je za rohem a my vám proto připravili velkou databázi květin, keřů a stromů. Náš herbář má téměř 17 000 položek. Hledat v něm můžete podle jména rostliny nebo jejich vlastností a potřeb. Celý článek

Přečtěte si

Divočina na zahradě

Divočina na zahradě

www.chatar-chalupar.cz

Čím víc kolem nás ubývá „divočiny“, tím více po ní toužíme. Přitom si romantiku bažiny, rašeliniště či vřesoviště můžeme užívat nejen v „chaloupce z mechu a kapradí“, ale i v roubence nad náspem okresní silnice.

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

Proměňte vlastní zahradu na lázně!

www.floranazahrade.cz

Chcete si udělat radost novým wellness koutkem? Vhodný prostor zdaleka nemusíte vybírat jen v interiéru, privátní lázně se staly velkým tématem i pro zahradní architekty. Ať s klesajícími teplotami tíhnete spíš k otužování, nebo si naopak toužíte prohřát celé tělo, venkovní lázně se mohou stát oblíbeným cílem vašich procházek po zimní zahradě.