Květinové tipy & nápady

INSPIRACE * TRENDY * NÁKUPY

Sedmikráskový čaj
Něžné květy sedmikrásek jsou nejen krásné, ale mají i výrazné léčivé účinky. Jsou protizánětlivé, působí jako antioxidant, posilují imunitu, zlepšují vzhled pokožky a vlasů. Pomáhají při kašli, podporují trávení, čistí krev a ulevují od bolestí. Připravte si z nich léčivý čaj: hrst čerstvých nebo lžičku sušených květů zalijte vroucí vodou, nechte 15 minut louhovat a pak sceďte.

Mýdlová vonítka
Využijte zbytky mýdel nebo mýdlové hmoty a vyrobte si voňavé visačky do šatní skříně. Mýdlo nastrouhejte, rozpusťte ve vodní lázni, přikápněte oblíbený vonný olej, rozmíchejte a nalijte hmotu do formiček nebo na dno různých plastových kelímků, které doma najdete. Do ještě mokré hmoty položte sušené květiny a nechte mýdlo několik hodin ztuhnout. Pak vonítka vyjměte z forem, udělejte do nich špejlí nebo jehlicí dírky a uvažte stužky na zavěšení.

foto Shutterstock

foto Shutterstock

 

Sušte a lisujte květy!
Nezapomeňte si během letní sezóny nasušit nebo vylisovat různé krásné rostliny a květy. Získáte tak báječný materiál pro nejrůznější tvoření. Inspiraci najdete na našem webu.

foto Shutterstock

foto Shutterstock

foto Shutterstock


Text: red; foto: Shutterstock a archiv

Další články

Náušnice z korálků

Náušnice z korálků

V dnešním dílu našeho seriálu o výtvarných technikách se seznámíte s tvorbou šperků z korálků metodou takzvaného ketlování. Zkuste si s námi vyrobit originální náušnice.

Celý článek

Tmavomodré mlsání

Tmavomodré mlsání

Pochutnáte si rádi na ovocných moučnících? Můžete si je dopřát k obědu, ke svačince nebo je nabídnout hostům ke kávě. Co takhle šťavnatý borůvkový koláč, lehké taštičky nebo nadýchané muffiny?

Celý článek

Působivé hortenzie

Působivé hortenzie

Jejich květy jsou v zahradě nepřehlédnutelné, navíc vypadají krásně ve váze i v nejrůznějších květinových dekoracích včetně věnců. A tak není divu, že hortenzie patří k nejoblíbenějším okrasným rostlinám. Jak je správně pěstovat a z jakých druhů vybírat?

Celý článek

Péče o chrup psů a koček

Péče o chrup psů a koček

Představa psa s kartáčkem na zuby je sice úsměvná, přesto šlo donedávna spolu s okusováním tvrdých předmětů o jediný způsob čištění zvířecího chrupu v domácím prostředí. Nyní s péčí o chrup účinně pomáhají přípravky podávané v krmivu.

Celý článek

Přečtěte si

Domek z chalupy po prababičce

Domek z chalupy po prababičce

www.chatar-chalupar.cz

Milan se rozhodl pro rekonstrukci chalupy po prababičce svépomocí. Ač její větší i menší opravy trvaly řadu let, nikdy svého rozhodnutí nelitoval. Vždy při něm stála jeho Iveta a zkušenosti z opravy domku se zúročily.

Drátěná paráda

Drátěná paráda

www.chatar-chalupar.cz

Právě prošla vašima rukama nepotřebná klec. Co s ní? Zavěste ji do zahrady nebo do ní naaranžujte kytky a dejte ji na parapet. Vyrábějí se čistě ozdobné klece, které nemají dvířka pro ptáčky, ale celý vrchní díl je odklápěcí. V nich můžete pěstovat rostliny v květináči nebo sem postavit svíčky; jejich zapalování půjde snadno.